امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 21
۰۱:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115134
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «وانگ یی» وزیر خارجه چین امروز شنبه در سازمان ملل متحد گفت که ایران و 1+5 باید در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «وانگ یی» وزیر خارجه چین امروز شنبه در سازمان ملل متحد گفت که ایران و 1+5 باید در مذاکرات از خود صداقت نشان بدهند و برای رسیدن راه‌حل برد-برد، تلاش بیشتری به کار  ببندند.
نمایندگان ایران و 1+5 هم‌اکنون در نیویورک حضور دارند و با هم مذاکراتی نیز داشته‌اند.
رئیس دستگاه دیپلماسی چین به بحران اوکراین و بن‌بست موجود میان ارتش و استقلال‌طلبان شرق این کشور نیز اشاره کرد و گفت که مسئله اوکراین هنوز عامل نگرانی است و چین از طرفین این مناقشه می‌خواهد که مفاد موافقت‌نامه آتش‌بس مینسک را اجرایی کنند.
نمایندگان روسیه و اوکراین و فرستادگان استقلال‌طلبان روز جمعه 14 شهریور در شهر مینسک پایتخت بلاروس دور هم آمدند و بر سر اعمال آتش‌بس در شرق اوکراین توافق کردند. این آتش‌بس گام اول از یک طرح کلی صلح میان کی‌یف و استقلال‌طلبان است که آزادی اسرای دو طرف، مستقر شدن ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا در مرزهای مشترک اوکراین و روسیه، برگزاری انتخابات پیش از موعد در مناطق جنوب‌شرقی اوکراین و تمرکز زدایی قدرت در این کشور را نیز شامل می‌شود.
«وانگ یی» به مناقشات شرق آسیا نیز پرداخت و ضمن دعوت از همه بازیگران صحنه تحولات شبه‌جزیره کره به پرهیز از اقدامات تحریک‌آمیز گفت که تردیدها در این شبه‌جزیره موج می‌زند.
وزیر خارجه چین در پایان به هفتادمین سالگرد پایان جنگ جهانی دوم در سال آینده اشاره کرد و با خطاب قرار دادن تلویحی ژاپن به دلیل حمله به خاک چین در این جنگ گفت: «آنهایی که تلاش می‌کنند حمله خود به دیگر کشورها را تکذیب کنند و تاریخ را منحرف کنند، جایی برای پنهان شدن ندارند.»
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها