امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۶:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115155
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
«سامی عطا»، تحلیلگر امور سیاسی یمن در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در صنعا تصریح کرد که عدم توانایی سازمان ملل در اتخاذ ...

«سامی عطا»، تحلیلگر امور سیاسی یمن در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در صنعا تصریح کرد که عدم توانایی سازمان ملل در اتخاذ تصمیمات مناسب یا الزام‌آور در قبال قضایای بین المللی منجر به وضعیتی شده که هم اکنون جهان با آن مواجه است و باید آن را در تسلط نیروهای جدید بر عرصه جهانی و تلاش برای تغییر نظام بین المللی ملاحظه کرد.

به همین دلیل سامی عطا که دارای دکترای فلسفه و منطق نیز می‌باشد، بر این باور است که نزاعی که هم اکنون میان کشورها مشاهده می‌شود، همچون مانعی برسر راه تصمیمات جدی سازمان ملل عمل می‌کند و این وضعیت حدود سه قرن است که در عرصه بین المللی مشاهده می‌شود.

عطا افزود: جهان مرحله انتقالی جدیدی را از زمان فروپاشی دیوار برلین و بلوک شرق و پیمان ورشو و نظام دو قطبی سپری می‌کرد و به دنبال یافتن هویت جدیدی برای خویش بود، اما هم اکنون عرصه بین المللی در آستانه نظام نوین جهانی چند قطبی است که نشانه‌های آن پس از انقلاب‌ها و حوادث و رخدادهای جاری پس از آن در برخی کشورهای منطقه درحال ظهور است که در آن تنها آمریکا حاکم بر عرصه بین المللی نیست، بلکه علاوه بر روسیه و آمریکا و اروپا و آمریکای لاتین قدرت‌هایی نیز در خاورمیانه درحال شکل گیری هستند.

وی خاطر نشان کرد:‌ منازعات بین المللی همچون سدی در برابر حل بسیاری از مشکلات و چالش‌های موجود در عرصه بین المللی و در راس آنها بحران سوریه ایستادند، به عنوان مثال خواست آمریکا در براندازی نظام در سوریه و استفاده از آن بحران برای اعمال فشار بر ایران و روسیه دارای تاثیری منفی جهت حل سریع بحران بود و این موضوعی است که در قضایای یگر بین المللی و منطقه‌ای مانند قضیه فلسطینی مشاهده می‌شود که دهه‌هاست لاینحل باقی مانده و دلیل آن را باید در عدم توانایی تحرک و اقدام سازمان ملل به دلیل حاکمیت آمریکا و لابی صهیونیستی داخل آن ملاحظه کرد.

شهر نیویورک درحالی میزبان شصت و چهارمین نشست سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل با مشارکت رهبران و سران کشورهای مختلف جهان بود که مهمترین موضوع مورد بحث در آن قضیه «تروریسم» بود که با تشکیل ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری آمریکا همراه شده بود.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها