امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۶:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115156
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
«ریم حمارشه»، اسیر آزاده فلسطنی (40 ساله) از اهالی شهرک «بعید» از توابع استان جنین در شمال کرانه باختری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی ...

«ریم حمارشه»، اسیر آزاده فلسطنی (40 ساله) از اهالی شهرک «بعید» از توابع استان جنین در شمال کرانه باختری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; < /a> در رام الله بر ضرورت عمل به وعده‌های مسئولان فلسطینی برای کاستن از درد و رنج اسرای زن فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

حمارشه که چهارشنبه گذشته از زندان «هشارون» رژیم صهیونیستی آزاد شده بود، تصریح کرد که وی تنها حامل یک پیام و یک خواسته است و آن اقدام جدی و فوری از سوی مسئولان و طرف‌های مسئول جهت بستن زندان زنان فلسطینی و آزادی تمام آنها به دلیل زن بودن آنها شد.

این اسیر آزاده فلسطیتی درباره شرایط حاکم بر اسرای زن فلسطینی گفت: اسرای زن فلسطینی با شرایط بسیار سختی در زندان‌های رژیم صهیونیستی مواجه هستند و درد و رنج و سختی‌‌های آنها زمانی زیاد می‌شود که آنها از ملاقات با بستگانشان منع می‌شوند و ارتباط آنها با جهان خارج قطع می‌شود.

حمارشه افزود: اداره زندان‌ها و صلیب سرخ جهانی در خصوص ممنوعیت از ملاقات اسرای زن فلسطینی تنها به رد و بدل کردن اتهامات بین خود اکتفا می‌کنند، در حالی‌که همچنان این اسرا هستند که قربانی این سیاست‌های رژیم اشغالگر قرار می‌گیرند که آشکارا تمام عرف‌های بین المللی را زیر پا می‌گذارد.

حمارشه در 17 فوریه 2014 در گذرگاه «الکرامه» و طی بازگشت از اردن توسط نظامیان رژیم صهیونیستی بازداشت شد تا 8 ماه را در زندان‌های رژیم اشغالگر سپری کند، در حالی‌که همسر وی «عدنان حمارشه» همچنان در بازداشت صهیونیست‌ها بسر می‌برد.

با آزادی حمارشه شمار اسرای زن فلسطینی که در زندان هشارون در بند هستند، به 17 نفر کاهش می‌یابد و انتظار می‌رود که روزهای آینده شاهد آزادی «نوال السعدی» از اهالی اردوگاه جنین باشیم.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

آخرین اخبار
پربازدید ها