امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115157
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نیویورک تایمز در گزارشی از روند مذاکرات با اشاره به اینکه پیشرفت‌هایی در آخرین دور از ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نیویورک تایمز در گزارشی از روند مذاکرات با اشاره به اینکه پیشرفت‌هایی در آخرین دور از مذاکرات در نیویورک صورت گرفته تاکید کرد که اختلافات زیادی همچنان میان طرفین وجود دارد.

این روزنامه آمریکایی با اشاره به اینکه ایران 19 هزار سانتریفیوژ در اختیار دارد که 10 هزار و 200 تا از آنها اکنون در حال کار کردن هستند، گزارش داد که آمریکا به دنبال این است که این تعداد تا 1500 عدد کاهش یابد.

نیویورک تایمز تصریح می کند که ایران برای در اختیار داشتن بیش از 19 هزار سانتریفیوژ برای پیدا کردن ظرفیت صنعتی اصرار دارد، می‌افزاید: ایران به چنین ظرفیتی برای غنی سازی نیاز ندارد چراکه سوخت نیروگاه بوشهر توسط روسیه تامین می‌شود.

این روزنامه با اشاره به اینکه ایران به تجربه آموخته که نباید نیازش را از خارج تامین کند، تاکید می‌کند که ایران از نظر سیاسی و از لحاظ وجه قدرت خود نیاز به ادامه برنامه هسته‌ای خود دارد و تهران برای برنامه هسته‌ای اش که اکنون به یک افتخار ملی برای مردم تبدیل شده، ملیاردها دلار هزینه کرده است.

این نشریه آمریکایی تصریح می‌کند که تهران سال‌هاست بر حق خود برای داشتن برنامه هسته‌ای تاکید کرده و علاقه ندارد هیچکدام از سانترفیوژهایش را از کار بی‌اندازد چراکه این کار آنها را ضعیف نشان خواهد داد.

نیویورک تایمز در ادامه گزارش از آخرین روندهای مذاکرات ایران و 5+1 در نیویورک با اشاره به طرح آمریکا به تیم مذاکره کننده ایرانی درباره اینکه تهران 4500 سانترفیوژ خود را بجای 1500 تا که قبلا پیشنهاد شده بود، حفظ کند افزود: همچنین پیشنهاد شده ارتباط لوله‌های میان این سانترفیوژها قطع شود و سانترفیوژهای قدیمی تر جایگزین سانترفیوژهای پیشرفته‌تر قرار گیرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار