امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115179
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 70
 به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تحقیق درباره آینده تکنولوژی، علوم تجربی و علوم انسانی و آینده هنر، اقتصاد، سیاست و دین، از اساسی‌ترین

 به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تحقیق درباره آینده تکنولوژی، علوم تجربی و علوم انسانی و آینده هنر، اقتصاد، سیاست و دین، از اساسی‌ترین حوزه‌های پژوهش‌ جدید است.

امروز به نظر می‌رسد هیچ برنامه فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، آموزشی و تربیتی نمی‌تواند بدون داشتن تصوری درست از آینده طراحی شود، به طوری که داشتن تصویر یا تصویرهای ممکن از آینده فرهنگ، برای شروع پژوهش‌ها اجتناب ناپذیر است.
به لحاظ روش‌شناسی، پژوهش‌ در این حوزه‌ها از نوع میان‌رشته‌ای ـ میان‌فرهنگی است. بنابراین، شایسته است صاحب‌نظران رشته‌های مختلف با کاوش در پرسش‌های مشترک و سیر در مراتب بحث، به بررسی جوانبِ گوناگون موضوعات بپردازند.

«فلسفه و روش‌شناسی»، «مباحث عمومی درباره فرهنگ‌ها، زبان، ادبیات و هنر»، «جامعه، سیاست و اقتصاد»، «ارتباطات و رسانه، اخلاق» و «تعلیم و تربیت، آینده فرهنگ ایران» سرفصل‌های این همایش را تشکیل می‌دهد.

همایش بین‌المللی آینده فرهنگ 29 و 30 اردیبهشت سال آینده در تهران برگزار می‌شود، همچنین مهلت ارسال چکیده مقالات تا 30 آذر ماه سال جاری است.

این همایش با همکاری و مشارکت دانشگاه‌های علامه طباطبائی، تهران و اصفهان و پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت interculturalstudies.ir مراجعه کنند.
 انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها