امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۰۴:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115188
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سی‌و‌سومین نشست کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی صبح امروز پنجم مهرماه با حضور «علی جنتی» وزیر

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سی‌و‌سومین نشست کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی صبح امروز پنجم مهرماه با حضور «علی جنتی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دفتر وی برگزار شد.

در این نشست، «علی جنتی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: آنچه که در این جلسه درباره مأموریت دستگاه‌های عضو کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی شورای توسعه فرهنگ قرآنی بیان می‌شود، مأموریت غالب آنها است و نافی دیگر مأموریت‌های آنها نیست.

حمایت وزارت ارشاد از فیلم، مستند و بازی‌های رایانه‌ای در حوزه قرآن

وی با بیان اینکه باید بر اساس پروژه‌هایی که دستگاه‌ها ارائه می‌دهند اعتبارات توزیع شود، افزود: برخی از دستگاه‌های عضو این کمیسیون در حوزه تبلیغ و ترویج وظایف ذاتی دارند که آنها نیز باید وظایف و مأموریت‌های خود را مد نظر داشته باشند و در کنار انجام وظایف محوله، به امر تبلیغ و ترویج نیز بپردازند.

جنتی حمایت از تولید و عرضه محصولات تبلیغی و ترویجی قرآنی را یکی از اولویت‌هایی دانست که باید همگان به آن توجه داشته باشند و گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از حوزه‌های مختلفی همچون ساخت فیلم‌های سینمایی، مستند و بازی‌های رایانه‌ای در این زمینه حمایت می‌کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: باید در جشنواره‌های قرآنی از آثار تولیدی حمایت کرد زیرا اگر این حمایت‌ها وجود نداشته باشد‌ بخش خصوصی به تنهایی نمی‌تواند این اقدام را پشتیبانی کند.

هدف تخصیص اعتبار به کمسیون تبلیغ و ترویج سرعت‌بخشی فعالیت‌های قرآنی است

جنتی ادامه داد: تمامی دستگاه‌هایی که در این کمیسیون عضو هستند، وظیفه حمایت و هدایت آثار تولید شده در حوزه فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی قرآن را بر عهده دارند و اعتباراتی نیز برای آنها در نظر گرفته می‌شود تا در قبال دریافت آن کار عملیاتی ارائه دهند.

وی با بیان اینکه تخصیص اعتبار به کمیسیون تبلیغ و ترویج برای سرعت‌بخشی به انجام طرح‌های این حوزه است، به تبلیغ و ترویج فعالیت‌های قرآنی در حوزه بین‌الملل اشاره کرد و افزود: کارگروه‌های کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی قرآن فعالیت‌های بین‌المللی خود را باید از طریق سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی پیگیری کنند.

بودجه بر اساس طرح‌های کارآمد تخصیص یابد 

در ادامه، حجت‌الاسلام «محمدرضا حشمتی» با اشاره به برخی از مصوبات جلسات گذشته این کمیسیون گفت: باید اقدامات مختلف را از کارگروه‌ها شروع و پیگیری کرد؛ همچنین به استخراج طرح‌هایی که در اولویت هستند بپردازیم و سهم‌بندی بودجه‌ها را بر اساس طرح‌های کارآمدی که کارگروه‌ها ارائه می‌دهند، انجام داد.

افزودن 2 کارگروه جدید به کمیسیون تبلیغ و ترویج

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از افزوده شدن دو کارگروه فیلم و مکتوب به دیگر کارگروه‌های کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی شورای توسعه فرهنگ قرآنی خبر داد و افزود: کارگروه رسانه و دبیرخانه کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی قرآن فعال هستند و استخراج طرح‌هایی که بر اساس شاخص‌ها و اهداف در اولویت هستند از جمله اقداماتی است که این کمیسیون در حال پیگیری آنهاست.

در این نشست اعضای کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی قرآن پیشنهاداتی درباره چگونگی عملیاتی کردن وظایف حوزه‌های خود ارایه کردند.

بنا بر این گزارش در این نشست که  «سید عباس صالحی» معاون امور فرهنگی،‌ «علی اصغر کاراندیش مروستی» معاون توسعه مدیریت و منابع و «حجت‌الله ایوبی» رئیس سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز حضور داشتند، تخصیص اعتبارات قرآنی در زمینه‌های تولید و عرضه محصولات تبلیغی و ترویجی قرآنی،‌ تجهیز مراکز و توسعه زیر ساخت‌ها و منابع انسانی متخصص در حوزه تبلیغ و ترویج قرآنی، حمایت از فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی قرآن و عترت، حمایت از اجرای طرح‌های قرآنی در عرصه بین‌الملل و مشارکت در برنامه قرآنی دستگاه‌ها بررسی شد.

انتهای پیام/م.خ
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها