امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۸:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115197
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین فدائی‌حسین در رابطه با تاثیر تئاتر بر کودک و نوجوان گفت: برای رسیدن به یک جامعه متعادل باید از ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین فدائی‌حسین در رابطه با تاثیر تئاتر بر کودک و نوجوان گفت: برای رسیدن به یک جامعه متعادل باید از کودکی شروع کرد. زمانی که انسان دوران کودکی خوب  و متعادلی داشته است در بزرگسالی فرد متعادلی می‌شود.
وی تصریح کرد: جوامعی که در تلاش هستند تا با نیروهای قهریه در بزرگسالی جامعه را به تعادل برسانند، جامعه را به سوی ترس و دروغ پیش می برند و این یک امر اشتباه است. کودکی مهمترین بخش از زندگی بشر است. تئاتر بر کودک بسیار تاثیر دارد زیرا کودک به صورت ذاتی به نمایش گرایش دارد و به نوعی در تمام بازی‌هایش این گرایش را نشان می دهد.
فدایی‌حسین در ادامه  افزود: تئاتر بهترین روش برای ساختن شخصیت کودک و نوجوان است. بی دلیل نیست  که در جوامع پیشرفته علی‌الرغم داشتن امکانات پیشرفته بازهم به سوی تئاتر بازگشته‌اند و از آن برای تقویت رفتارهای سالم و زدودن رفتار ناسالم بهره می‌برند و ما می بینیم تا چه میزان این روش به نتیجه رسیده است و موجب آرامش جامعه شده است.
نویسنده مجموعه نمایشنامه‌های "سحر در میان خوراکی‌ها" با اشاره به این مطلب که جشنواره باید محصول یک سیکل تولیدی در طول سال باشد گفت : جشنواره باید محصول  تلاش گروه‌ها در طول سال باشد و برگزیده‌های این گروه‌ها در این جشنواره شرکت کنند و درجشنواره تجربه‌ها به اشتراک گذاشته شود، نقاط ضعف و قوت بیان شود. در این صورت است که جشنواره موفقی خواهیم داشت.
وی ادامه داد: مهم‌ترین نکته در موفقیت جشنواره و تئاتر تبادل تجربه  است. تا زمانی که گروه‌ها فقط در راستای شرکت در جشنواره، تئاتر تولید کنند پیشرفتی حاصل نمی‌شود زیرا ولی‌نعمت ما مردم هستند و تئاتر برای مردم است و به نظرم تا زمانی که جشنواره توجه لازم را به بخش اجرای عموم یا بخش آموزش نداشته باشد ضعیف عمل کرده است.
دبیر جشنواره کودک و نوجوان سوره ماه  گفت: من  پیشنهاد می‌کنم قبل از برگزاری  جشنواره  کارشناسان به عنوان مشاور به سراغ گروه‌های نمایشی بروند و کاستی‌ها  و نقاط ضعف نمایش‌ها را بر طرف کنند  تا تئاترها با  نقاط ضعف کمتر در جشنواره حضور یابند. همچنین حضور روانشناسان درکنار گروه‌های نمایش موجب می‌شود تا از وجود نقص‌های روانشناسی که موجب آسیب به کودک و نوجوان می‌شود  جلوگیری کنیم. زیرا تئاتر کودک و نوجوان صرفاً برای کودکان و نوجوانان است.
بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر کودک و نوجوان همدان به دبیری پیام دهکردی از 15 مهر ماه مصادف با روز جهانی کودک آغاز و تا 21 مهر ماه هم زمان با عید سعید غدیرخم ادامه دارد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها