امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115204
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۵۸
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه «ان بی سی»، در ادامه اعتراضات به رفتار تبعیض‌آمیز پلیس با سیاهپوستان، ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه «ان بی سی»، در ادامه اعتراضات به رفتار تبعیض‌آمیز پلیس با سیاهپوستان، اواخر شب گذشته (شنبه) ، یک افسر پلیس شهر «فرگوسن» ایالت «میسوری» آمریکا مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

یکی از منابع پلیس محلی آگاه به این قضیه به شبکه ان بی سی اعلام کرد که این افسر پلیس در نزدیکی محلی مورد اصابت قرار گرفت که اعتراضات به قتل «مایکل براون» نوجوان سیاهپوست آمریکایی در آنجا برگزار شده بود.

وضعیت جسمانی این افسر پلیس هنوز مشخص نیست و هیچ اطلاعاتی درباره اینکه چه شرایطی به وجود آمده که منجر به تیراندازی به این افسر پلیس منتهی شده است. تنها گزارش شده است که این افسر پلیس از ناحیه بازو مورد اصابت گلوله قرار گرفته است.

روز گذشته نیز در اخبار دیگری گزارش شد که «توماس جکسون» رئیس پلیس شهر فرگوسن که اخیراً از خانواده مایکل براون و مردم این شهر به دلیل قتل این نوجوان سیاه‌پوست عذرخواهی کرده بود، برای نشان دادن همدردی خود به جمع تظاهرات معترضان در محوطه بیرونی دفترش پیوست؛ اقدامی که بلافاصله با شعارهای اعتراضی تجمع‌کنندگان و درگیری آنها با پلیس مواجه شد و معترضان خواستار استعفای او شدند.

ماه گذشته، پلیس آمریکا در ایالت میسوری با شلیک به نوجوانی سیاه‌پوست در شهر فرگوسن وی را به ضرب گلوله کشت. به دنبال این حادثه بسیاری از مردم به خیابان‌ها آمدند و خواستار اجرای عدالت در مجازات متخلفین این حادثه و جلوگیری از وقوع حوادث مشابه شدند، اما نیروهای پلیس اعتراضات مسالمت‌آمیز مردم را به آشوب کشیده و بسیاری را بازداشت کردند.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها