امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۱۶:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115207
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۵۸
تعداد بازدید: 37
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزیر خارجه امارات متحده عربی دیروز -شنبه- در سخنرانی خود در شصت و نهمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزیر خارجه امارات متحده عربی دیروز -شنبه- در سخنرانی خود در شصت و نهمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد با اشاره به جزایر سه گانه جمهوری اسلامی ایران، نسبت به برافراشتن پرچم کشورمان در جزیره ابوموسی اعتراض و درخواست کرد که اختلاف فیمابین در دیوان دادگستری بین‌المللی حل و فصل شود.

نماینده جمهوری اسلامی ایران حاضر در جلسه مجمع عمومی سازمان ملل متحد نیز در پاسخ به اظهارات وزیر خارجه امارات، با تاکید بر حق حاکمیت سرزمینی ایران بر جزایر ابوموسی، تنب کوچک و تنب بزرگ، این سه جزیره را جزء لاینفک خاک جمهوری اسلامی ایران دانست و در ادامه سخنانش، اظهارات وزیر خارجه امارات در این خصوص را مصداق دخالت در امور داخلی ایران دانست و این اظهارات را رد کرد.

وی در ادامه پاسخ به سخنان وزیر خارجه امارات، با اشاره به سیاست حسن همجواری جمهوری اسلامی ایران با تمامی کشورهای منطقه، از جمله امارات متحده عربی، مقامات این کشور را دعوت کرد تا سوء تفاهمات موجود در این خصوص را از طریق گفت‌وگوهای دوجانبه حل و فصل کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها