امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115214
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۵۸
تعداد بازدید: 25
حسن ملکی رئیس بسیج اساتید دانشگاه علامه طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ضمن اشاره به  توهین‌های دیوید

حسن ملکی رئیس بسیج اساتید دانشگاه علامه طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ضمن اشاره به  توهین‌های دیوید کامرون به ملت و دولت ایران ساعاتی بعد از دیدار  با روحانی گفت: برخورد و رفتار انگلیس با ما همیشه، چه در گذشته و چه در زمان حال فریب‌کارانه و خصمانه بوده‌است. انگلیس همواره مغایر با اصول اساسی و دیپلماتیک با ایران برخورد کرده‌است.

رئیس پردیس دانشگاهی دانشگاه علامه طباطبایی افزود: ما در طول سال‌های گذشته تا کنون صدمات بسیاری زیادی را از انگلیس خورده و تجریه کرده‌ایم. دولت‌مردان ما باید با این گذشته تاریخی و مشخص که در رفتار انگلیس وجود دارد، منطقی تر در برخورد با این کشور عمل کنند.

ملکی ضمن یادآوری ضرب‌المثل«نیش عقرب نه از ره کین است، اقتضای طبیعتش این است» ادامه داد: سیاست‌ فریب‌کارانه انگلیس به خاطر رفتار ذاتی این کشور است، برخوردها و رفتار خصمانه انگلیس برای ما تازگی ندارد. توهین‌های کامرون به ملت بزرگ ایران یک ورق دیگر به کتاب خباثت‌های انگلیس اضافه کرد و باعث شد اگر ذره‌ای تردید در رابطه با دشمنی این کشور با ما وجود داشت آن هم به یقین تبدیل شود.

وی در ادامه تصریح کرد: توهین‌های کامرون به ملت ایران اگرچه تلخ بود ولی یک تجربه خوب است و باعث شد چهره واقعی انگلیس مشخص شود.

ملکی ضمن اشاره به خبر بازگشایی سفارت انگلیس در ایران گفت: رفتار و عملکرد انگلیس باعث شد تا قبل از هر اقدامی پیرامون رابطه با این کشور، یک علامت سوال در برابر کاری که می‌خواهیم انجام دهیم بگذاریم. درست است که ما باید به جز آمریکا و رژیم صهیونیستی با کشورهای دیگر ارتباط برقرار کنیم ولی باید در این راه حقوق ملت ایران نادیده گرفته نشود. بازگشایی سفارت انگلیس در ایران بعد از رفتار کامرون باید مورد یک بازنگری قرار گیرد، آیا درست است که پس از توهین‌های کامرون به مردم ایران سفارت این کشور در ایران باز شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار