امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۸:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11524
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۸
تعداد بازدید: 131
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس نشست مسئولان و کارشناسان دارالقرآن‌های سراسر کشور امروز 9 خرداد‌ماه ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس نشست مسئولان و کارشناسان دارالقرآن‌های سراسر کشور امروز 9 خرداد‌ماه 1392 با حضور رئیس و معاونان سازمان دارالقرآن الکریم به همراه مسئولان دارالقرآن‌های سراسر کشور برگزار شد.

بنا بر این گزارش در این نشست «مهدی قره‌شیخلو» رئیس سازمان طی سخنانی به تشریح برنامه‌های این سازمان در سال 1392 پرداخت.

راه‌اندازی انجمن خیران قرآنی در سال 1392

قره‌شیخلو با اشاره به راه‌اندازی انجمن خیّران قرآنی گفت: یکی از برنامه‌های سازمان در سال 92 راه‌اندازی انجمن خیّران قرآنی است، زیرا با توجه به سرمایه انسانی، این برنامه از اصول مهم ما محسوب می‌شود. همچنین در سال‌های اخیر تلاش کردیم با راه‌اندازی برنامه‌های این‌چنینی از برنامه‌های بی‌کیفیت پرهیز کنیم.

تلاش برای ارتقای مؤسسات و خانه‌های قرآنی درجه 3

وی با اشاره به فعالیت بیش از 5 هزار مؤسسه و خانه قرآن روستایی گفت: بیش از 2 هزار و 500 مؤسسه و 2 هزار و 500 خانه روستایی زیرنظر سازمان فعالیت دارند که تلاش می‌کنیم با سطح‌بندی آنها به کیفیت و تنوع کارها سرعت ببخشیم، همچنین سال گذشته بیش از 60 درصد این مؤسسات و خانه‌های قرآن، در سطح‌بندی انجام شده درجه 3 محسوب شدند از این رو نیاز است آنها را به درجه یک ارتقا دهیم.

استفاده از فن‌آوری‌های روز در آموزش قرآن کریم

رئیس سازمان دارالقرآن با اشاره به ضرورت استفاده از فناوری‌های روز در آموزش قرآن گفت: در حال حاضر بیش از 90 درصد آموزش‌ها حضوری است و باید با استفاده از فناوری‌های نوین، آموزش‌های غیرحضوری را هم گسترش داد. همچنین ضروری است منابع آموزشی متناسب با شرایط مخاطب طراحی شود.

برگزاری 40 جلسه دائمی حفظ قرآن کریم

رئیس سازمان دارالقرآن در خصوص برنامه‌های این سازمان در سال جدید گفت: 40 برنامه برای سال جدید طراحی شده که از جمله آن می‌توان به کارگاه‌های آموزش مهارت زندگی، تأسیس انجمن خیران قرآنی، راه‌اندازی مرکز آموزش‌های مجازی قرآن، مسابقات تلاوت در دو بخش حفظ و قرائت، برگزاری 40 جلسه دائمی آموزش حفظ با حضور اساتید برجسته و راه‌اندازی مجمع قاریان و اساتید قرآن کریم در استان‌ها اشاره کرد.

گسترش فروشگاه‌های زنجیره‌ای بصائر در سراسر کشور

وی با اشاره به راه‌اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای بصائر در سراسر کشور گفت: یکی از برنامه‌های ما ارائه محصولات قرآنی به مردم است و در این راستا انتشارات تلاوت با طراحی برنامه‌های مختلف اقدامات مؤثری را انجام داده است، همچنین تلاش می‌کنیم با تأسیس یک شعبه از فروشگاه‌های زنجیره‌ای بصائر در مرکز هر استان محصولات قرآنی را به راحتی در دسترس مردم قرار دهیم.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها