امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۰۱:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115252
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۱
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ حجت اله واعظی نژاد معاون مشمولان و امور معافیت‌های این سازمان بیان داشت: برابر ماده 2 ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ حجت اله واعظی نژاد معاون مشمولان و امور معافیت‌های این سازمان بیان داشت: برابر ماده 2 آیین نامه اجرایی معافیت تحصیلی مصوب آذر ماه 92 هیئت وزیران، مشمولان دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و همچنین فارغ التحصیلان مقاطع دانشگاهی چنانچه در مهلت یکساله پس از فراغت از تحصیل در هر مقطع در یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پذیرفته شوند در صورتی که فاقد غیبت باشند می توانند از معافیت تحصیلی برای مقطع بالاتر استفاده نمایند.

وی تصریح کرد: منظور از مهلت یکساله معرفی پس از فراغت برای مشمولان فارغ التحصیل خرداد تا شهریور، یکسال تحصیلی است که از مهرماه شروع و تا پایان شهریورماه سال بعد ادامه می یابد؛ به عنوان مثال دانش آموز یا دانشجویی که در خردادماه سال 92 در سقف مجاز سنوات تحصیلی فارغ التحصیل شده چنانچه تا پایان شهریور ماه 93 در دانشگاه پذیرفته شود از اول مهرماه 93 می تواند در مقطع بالاتر ادامه تحصیل دهد و از معافیت تحصیلی برخوردار شود.

این مقام مسئول یادآور شد که این قاعده برای دانش آموزان در سال گذشته اجرایی شد و برای دانشجویان از مهرماه سال جاری به مرحله اجرا در خواهد آمد با پیش بینی این تسهیلات در آیین نامه معافیت تحصیلی، مشمولان فارغ التحصیل خرداد و تیرماه نیز می توانند همانند فارغ التحصیلان شهریور ماه دو نوبت در آزمون سراسری دانشگاه ها شرکت کنند.

واعظی نژاد اذعان داشت: دارندگان برگ آماده به خدمت بدون غیبت که مهلت اعزام آنان سپری نشده در صورت قبولی در یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی می توانند از معافیت تحصیلی مقطع بالاتر استفاده کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها