امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۵:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115257
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۴۴
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار بین‌الملل و سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «واین مدسن» خبرنگار و کارشناس رسانه‌ای آمریکایی که در نشست موسسه مطالعات

به گزارش خبرنگار بین‌الملل و سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «واین مدسن» خبرنگار و کارشناس رسانه‌ای آمریکایی که در نشست موسسه مطالعات آمریکا حضور یافته بود، گفت: برای نخستین بار است به تهران سفر می‌کنم و خوشحالم که موضوعات اجتماعی آمریکا را مختصرا توضیح می‌دهم. در خصوص آمریکا باید بگویم هر چهار سال یک بار رئیس‌جمهور انتخاب می‌کنیم و شاهد اتفاق خاصی در کشور نیستیم و باید اشاره کرد که دو جریان سیاسی جمهوری‌خواه و دموکرات‌ها هستند که بیشترین پول‌های آمریکا صرف آنها می‌شود.

وی با اشاره به تاثیر کارتل‌های اقتصادی در سیاست خارجی آمریکا، گفت: اکنون دموکرات‌هایی که از اوباما حمایت می‌کنند حامی حمله هوایی داعش در سوریه عراق هستند که آن زمان مخالف اجرای سیاست‌های بوش بودند. از سوی دیگر جمهوری‌خواهان هم می‌گویند حملات هوایی به داعش باید گسترش یابد و دولت سوریه و همچنین ایران را هم در برگیرد البته رسانه‌های آمریکایی موافق مواضع تندروی آنها نیستند.

این کارشناس رسانه‌ای آمریکا تصریح کرد: وقتی اوباما انتخاب شد مانند یک ستاره بود الان در دوره دوم چندان خوشایند نیست و کاریزم‌ها آنها را لکه‌دار کرده است و محبوبیت وی رو به افول است در تاریخ آمریکا بی‌سابقه بوده که رئیس‌جمهور آمریکا توسط حزب مخالفش «خائن» لقب بگیرد. اوباما برای حفظ محبوبیتش با زمانه دشواری همراه است.

برخلاف ریاست جمهوری قبلی اوباما در مناقشات داخلی قوی نیست چون انتقادات را شخصی تلقی می‌کند در عرصه سیاست خارجی هم اوباما چندان موفق نبوده است. حداقل دنبال یک موفقیت خارجی است و آن شاید معامله هسته‌ای با ایران باشد.

مدسن در پاسخ به خبرنگار فارس در خصوص تحولات اخیر «فرگوسن» گفت:‌حوادث فرگوسن می‌توانست هر کجای آمریکا اتفاق بیفتد قبل از این اتفاق سفری به فرگوسن داشتم و هر چیزی که در شهر بود طبقه سوم و همچنین متوسط فقیر، اکثر مردم فرگوسن چون نزدیک فرودگاه بین‌المللی سانفرانسیسکو است کارهای مربوط به فرودگاه را انجام می‌دهند. شرایط فرگوسن همانند آتش‌فشانی می‌ماند که هر لحظه ممکن است منفجر شود.

زمانی که حادثه فرگوسن اتفاق افتاد رسانه‌ها سعی کردند این را پوشش ندهند ولی در شهرهای دیگر آمریکا ممکن است این اتفاق روی دهد. وقتی نیروی نظامی آمریکا با اسلحه وارد می‌شود فرقی نمی‌کند افراد سیاه یا سفید هستند این کار پلیس از سوی مردم واکنش منفی در بردارد.

«واین مدسن» به گفته خودش اصالتا اروپایی است  که مقیم واشنگتن است که سال 1972 برای روزنامه‌نگاری وارد کالج شد اما شرایط  به گونه‌ای دیگر رقم خورد و وی به ویتنام جنوبی اعزام شد ، پرداختن به موضوع‌هایی همچون امنیت اطلاعات و حقوق بشر از دیگر فعالیت‌های بعدی وی بود. این فعال  رسانه‌ای که نزدیک به 60 سن دارد  در سال  2005 خبرنگاری را به صورت حرفه‌ای آغاز کرد و  به تحلیل مباحث سیاسی و امنیتی آمریکا و امور بین‌الملل پرداخت. وی برای شرکت در دومین همایش بین‌المللی اندیشمندان مستقل (افق نو) که  7 و 8 مهرماه در تهران برگزار می‌َشود به ایران سفر کرده است. 
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار