امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115273
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۳۵
تعداد بازدید: 174
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عزت‌الله ضرغامی که در حاشیه همایش نقش رادیو در دفاع مقدس سخن می‌گفت، در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عزت‌الله ضرغامی که در حاشیه همایش نقش رادیو در دفاع مقدس سخن می‌گفت، در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی راه‌اندازی شبکه‌های جدید در صدا و سیما گفت: من تاکیدی ندارم که حتما تا تاریخ 16 آبان که به لحاظ تاریخی سالگرد حکم من محسوب می شود، حتما شبکه‌ای تا آن مقطع افتتاح شود. سازمان روال طبیعی خود را طی می‌کند و فعالیت‌ها با قوت انجام می‌گیرد اگر تا آن زمان برخی از شبکه ها آماده شوند، ممکن است افتتاح شوند.

وی افزود: پیش‌بینی خود من این است که در شبکه سحر که به 6 زبان خارجی مخاطبان بسیاری داشت، امکان استقلال با توجه به سرمایه‌گذاری‌هایی که صورت گرفته، فراهم است. بنابراین احتمال اینکه شبکه مستقل آذری و شبکه مستقل کردی افتتاح شود، وجود دارد. اگر اینطور شود ما دو شبکه 24 ساعته بسیار تاثیرگذار خواهیم داشت که در کنار شبکه‌های برون‌مرزی ما می‌تواند بخش زیادی از مخاطبان در منطقه و حتی در داخل کشور را تحت پوشش قرار دهد.

رییس سازمان صدا و سیما در باره تاریخ دقیق افتتاح این شبکه‌ها نیز گفت:‌ با توجه به اینکه کار فنی این شبکه ها جلو رفته و حوزه فنی سازمان زمینه آن را آماده کرده، من احتمال می دهم پخش آزمایشی این شبکه ها را در ماه های آینده آغاز کنیم.

ضرغامی همچنین درباره شایعاتی مبنی بر تاسیس شبکه رادویی تحت عنوان «هما»؛ شبکه‌ای که گفته می‌شود با حمایت هواداران محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق راه اندازی می‌شود، نیز گفت:  من خبر تاسیس این شبکه رادیویی را در روزنامه‌ها خواندم ولی نمی‌تواند خبر درستی باشد. چون هرگونه شبکه رادیویی و تلویزیونی که می‌خواهد افتتاح شود باید زیر نظر صدا وسیما باشد و من از تاسیس این شبکه رادیویی بی اطلاع هستم.

وی در پایان از تدوین کتابی با موضع بررسی عملکرد صدا و سیما در 10 سال گذشته خبر داد و گفت: کتاب «راوی صادق» شامل 222 محور از مهم‌ترین اقدامات صدا و سیما است که در حال تدوین است. این کتاب صرفا عملکرد صدا و سیما نیست بلکه یک کتاب آموزشی برای کارکنان صدا وسیما است. عملکرد سازمان در طول ده سال گذشته بر اساس این محورها و رهنمودهای رهبری در دوره اول و دوره دوم، تدوین شده است. این عملکرد را در مرحله‌ی اول درجلسه افق رسانه برای همکاران تشریح می کنیم. ولی یک جلسه ای را با حضور خبرنگاران خواهم گذاشت که کلیات عملکرد خود را در طول این سالها توضیح خواهم داد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها