امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۸:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115282
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «وال‌استریت‌ژورنال» روز دوشنبه در گزارشی با موضوع مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «وال‌استریت‌ژورنال» روز دوشنبه در گزارشی با موضوع مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به 1+5، نوشته است که تهران بر مواضع خود پافشاری می‌کند و این ایران است که تاکنون قوانین را تعیین کرده است.

در ابتدای این گزارش آمده است: «رئیس‌جمهور (باراک) اوباما هفته گذشته با سخنرانی خود و دعوت کشورها به اقدام جمعی علیه داعش و دیگر گروه‌های افراط‌گرا، بخش اعظم رسانه‌ای را به خود اختصاص داد. اما اگر کسی واقعا در تریبون سبز سنگی مجمع عمومی خبر ساز شد، آن رئیس‌جمهور ایران «حسن روحانی» بود. پیام صریح این به اصطلاح میانه‌روی ایرانی این بود: شما با قواعد ما بازی می‌کنید.»

وال‌استریت‌ژورنال با اشاره به اظهارات رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه مردم ایران راضی به همکاری با کسانی که آن‌ها را تحریم‌ کرده‌اند، نمی‌شوند، نوشته است که این بدان معنی است که تهران همچنان با وجود تحریم‌های شورای امنیت، به فعالیت‌های هسته‌ای خود ادامه می‌دهد.

این روزنامه نزدیک به جناح محافظه‌کار آمریکا در ادامه با متهم کردن ایران به تلاش برای خریدن زمان از طریق مذاکرات هسته‌ای مسئله فعالیت‌های موشکی ایران را نیز از جمله مواردی مطرح کرده است که بر اساس توافق هسته‌ای، باید متوقف شود.

دو هفته گذشته گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه آمریکا «پیشنهادات خلاقانه‌»ای را در مذاکرات هسته‌ای مطرح کرده که از جمله آن‌ها حذف اتصالات میان سانتریفیوژها بوده است. در حالی که تهران اعلام کرده است که هنوز هیچ طرحی را نپذیرفته است، وال‌استریت‌ژورنال مدعی شده است که تهران ممکن است پس از مدتی اتصال میان دستگاه‌ها را برقرار کرده و غنی‌سازی را از سر بگیرد.

رسانه‌های آمریکایی از ماه‌ها قبل با بیان اینکه میان دولت و کنگره آمریکا بر سر مذاکره با ایران اختلاف وجود دارد، عنوان کرده‌اند که واشنگتن ممکن است در مذاکرات به ایران امتیاز دهد و کنگره با این امتیازات مخالف است. وال‌استریت‌ژورنال نیز در ادامه این خط خبری، مدعی شده است که ممکن است دولت «امتیازاتی خطرناک» به ایران بدهد و به همین جهت کنگره باید برای تحقق چنین وضعیتی، وارد عمل شود.

هفتمین دور از مذاکرات جامع هسته‌ای ایران و گروه موسوم به 1+5 روز جمعه در حالی بدون اعلام نتیجه به پایان رسید که طرفین برای توافق جامع تنها تا روز سوم آذر زمان دارند. در حالی که گفته می‌شود ممکن است مذاکراتی در سطح وزیران خارجه هفت کشور در نیویورک برگزار شود، اما این مذاکره به دلیل آنچه «لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه «عدم پیشرفت» مذاکرات خوانده بود، برگزار نشد. مکان و زمان دور بعدی مذاکرات هنوز تعیین نشده است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار