امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۶:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11529
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۸
تعداد بازدید: 142
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حمید صاف دل پیش از ظهر امروز در مراسم امضای تفاهمنامه ایجاد پایانه صادرات محصولات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حمید صاف دل پیش از ظهر امروز در مراسم امضای تفاهمنامه ایجاد پایانه صادرات محصولات فرهنگی و هنری که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد با اشاره به اینکه ایران اسلامی از ذخایر ارزشمند در عرصه فرهنگ و هنر برای جامعه بشری محسوب می‌شود اظهار کرد: با وجود اینکه توفیقات بسیار خوبی در عرصه تولید محصولات فرهنگی و هنری داشته‌ایم ولی در عرصه صادرات این محصولات آنگونه که باید عمل نکرده‌ایم.

وی گفت: باید امضای این تفاهمنامه که افق‌های جدیدی برای صادرات محصولات فرهنگی و هنری به کشورهای مختلف دنیا می‌گشاید را به فال نیک گرفته و با محوریت قم شاهد برداشته شدن گام‌های بلندی در این عرصه باشیم.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به میزان صادرات کالاهای غیرنفتی از قم بیان کرد: میزان صادرات محصولات فرهنگی در کشور 150 تا 200 میلیون دلار در سال است ولی باید با تقویت ظرفیت‌های موجود در شهرهایی مثل قم و مشهد این میزان را هرچه بیشتر افزایش دهیم.

وی به مزایای امضای این تفاهم‌نامه اشاره کرد و یادآور شد: با استفاده از ظرفیت‌هایی که با امضای این تفاهم‌نامه و ایجاد پایانه صادرات محصولات فرهنگی ایجاد می‌شود شاهد افزایش چشمگیر در میزان صادرات محصولات فرهنگی و هنری خواهیم بود.

صاف دل بیان کرد: با این تفاهم نامه و ایجاد پایانه شرایط برای صادرات محصولات فرهنگی و صدور مجوز‌های لازم با سرعت بیشتری انجام می‌شود.
انتهای پیام/2258/ش20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها