امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۷:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115307
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره‌کل روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، آیت‌الله احمد جنتی، رئیس این ...

به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره‌کل روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، آیت‌الله احمد جنتی، رئیس این شورا در حضور کارکنان دفتر مرکزی در سخنانی در مورد دفاع مقدس و هفته بزرگداشت آن با اشاره به جان‌فشانی‌ها، ایثارگری‌ها و فداکاری‌های جوانان در عرصه‌های مختلف نبرد حق علیه باطل خاطر نشان کرد: دفاع مقدس واقعاً کلمه بسیار شریف و مبارک و بجایی است که «جهاد فی‌ سبیل‌الله» را زنده کرد و موجب احیای ارزش‌های والای انسانی ـ اسلامی شد.

وی در ادامه گفت: بعد از واقعه کربلا و شهادت حضرت امام حسین(ع) و یارانش در ظهر عاشورا که باب شهادت بسته شد، اما با پیروزی انقلاب اسلامی و به برکت آن و شکل‌گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، هشت سال جنگ تحمیلی و دفاع مقدس ؛ باب شهادت دوباره به روی مشتاقان و مؤمنان باز شد.

آیت‌الله جنتی با بیان اینکه این فضیلتِ کمی نیست که با برکت انقلاب، درب شهادت دوباره باز شد عنوان کرد:

ما نمی‌دانیم خداوند با این پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، چه منتی بر سر ما گذاشته و ما در این موضوعات کمتر فکر می‌کنیم که شهدا رفتند و ما بازماندگان ماندیم و سالیان سال، حسرت آن را می‌خوریم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: شهدای عزیز ما در هشت سال دفاع مقدس، اکثراً در سنین جوانی و نوجوانی بودند که با اطاعت فرمان ولی‌فقیه ، راه بهشت را پیش گرفتند و به آن هم رسیدند و اکنون در پیشگاه الهی مرزوق هستند و برخی دیگر نیز جانباز شدند.

وی در این باره گفت: جانبازان مقامشان اگر بیشتر از شهدا نباشد کمتر نیست؛ چون جانبازان و خانواده‌هایشان یک موقع امتحان حضور در جهاد فی‌سبیل‌الله را پس دادند و حال سالیان سال را با درد و الم و آثار آن، عمر سپری کرده و با صبر بر مصیبت درد، دوباره نیز امتحان پس می‌دهند.

آیت‌الله جنتی از خداوند برای جانبازان سلامت و شفای کامل و صبر مسئلت کردند و به حضار گفتند بایستی ما و مردم قدرشناس ایران، قدردان و شاکر جانبازی و ایثارگری  رزمندگان انقلاب و دفاع مقدس باشیم.

وی در ادامه بیان کرد: این جهاد، مقدس بود و از مقدسات هم دفاع کرد.

دبیر شورای نگهبان با پاسخ به پرسش اینکه این بچه‌های جنگ و جبهه از چه دفاع کردند؟ گفت: مگر به کجا تهاجم و حمله شده بود؟ جمهوری اسلامی ایران چی داشت و چه کار کرده بود که همه زورگویان و ابرقدرتان مستکبر عالم دست به دست هم داده بودند، تا آن را از پای در بیاورند؟ 

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران آمده بود که اسلام را  قرآن را زنده کند؛ دشمنان ما با این مقدسات جنگ داشتند وچون شعار ما شعار اسلام، شعار قرآن و عاشورا و شعار «هیهات مناالذله» امام حسین(ع) بود، همه ابرقدرتان عالم علیه ما صف بستند.

آیت‌الله جنتی گفت: اگر ما شعار اسلام و قرآن را نداشتیم آن‌ها با ما جنگ نمی‌کردند و مثلاً اگر حکومتی مثل حکومت رژیم ستمشاهی پهلوی می‌آمد و در همان مسیر حرکت می‌کرد، دشمنان و ابرقدرتان اینقدر با آن سر جنگ نداشتند.

وی اضافه کرد: که اگر امام و رهبری عاشق و فدایی اسلام نبودند و ملت و مردمش اسلام‌خواه و عدالت‌طلب نبودند، کسی با ما جنگ نداشت.

آیت‌الله جنتی با اشاره به اینکه غرب و شرق به حمایت و سرکردگی آمریکای جنایتکار همه آمدند و با ما جنگیدند، گفت: اینان دشمن مقدسات اسلامی و الهی بودند و دشمن مقدسات هستند و الآن هم می‌خواهند دوباره حکومت شاهنشاهی به این کشور برگردد و از دری که رانده شده‌اند از کشور، از پنجره آن بازگردند.

وی گفت: این دشمنان تا زمانی که ما خدای ناکرده از شعار «هیهات مناالذله»، از شعار امام حسین(ع) و کربلا و عاشورا و از مقدسات و اسلام و قرآن دست برنداریم، کوتاه نمی‌آیند، ولی البته که خواسته‌های نامشروع آن‌ها خیلی بیشتراز  این‌هاست و تا نابودی کامل ما دست بردارمان نیستند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در ادامه سخنانشان در جمع کارکنان دفتر مرکزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: رزمندگان ما در هشت سال دفاع مقدس به نام امام حسین(ع)، به یاد و به آرزوی رسیدن به کربلای حسینی می‌جنگیدند و این‌ها دفاع از مقدسات بود، دفاع از اسلام و نماز بود و رزمندگان ما در جبهه جنگ از عدل اسلامی و مستضعفین دفاع کردند.

وی گفت: امام و انقلاب اسلامی و رزمندگانِ جبهه‌ها از مستضعفین عالم و محرومان و پابرهنه‌ها و مقدسات دفاع می‌کردند.

آیت‌الله جنتی در این دیدار گفتند: ابرقدرتان شرق و غرب می‌گویند همان‌طور که در کشورهای ما حاکم، ثروت و سرمایه، قدرت و زور است در سایر کشورها هم همان‌ها بایستی صاحب حکومت و در رأس کشور باشند و محرومین و مستضعفین بایستی دنبال بیچارگی و بدبختی و یک لقمه نانشان بروند و می‌گویند چرا ما بایستی از این ضعفا دفاع و حمایت کنیم و سر کار بیاوریمشان و این دفاع ما از این‌ها، نام دفاع مقدس گرفت که برای ملت ما و مستضعفان و محرومان جهان دارای آثار و برکات فراوان بود.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به جنگ طولانی هشت سال دفاع مقدس ما خاطر نشان کردند: دفاع مقدس در طول تاریخ بشریت و در زمان اسلام بسیار پر برکت بود، چون هیچ جنگی بین حق و باطل، چه در زمان صدر اسلام و زمان رسول اکرم(ص) و امیر مؤمنان و چه در عصر حاضر به این گستردگی و وسعت نبوده و نیست و تمام این جنگ‌های دیگر مقطعی چند روز و یا چند ماهه بودند و نه هشت سال به طول بیانجامد و پس از آن ارزش‌های والای اسلامی ـ انسانی و شهادت زنده شوند و این مهم برای مادی‌گراها و ابرقدرتان جهان غیرقابل فهم بود، که چگونه یک جوانی از همه خواسته و آرزوهایش دست کشیده و از پدر و مادر و زن و فرزند خردسالش جدا می‌شود و می‌رود و با دشمن خونخوار تا بن دندان مسلح می‌جنگد و خون و جان خود را فدای اسلام و مقدسات می‌کند، با چه نیرویی می‌شود این کار را انجام داد و شهدا در هشت سال دفاع مقدس زنده شدند.

وی تصریح کرد: شهدا نمی‌میرند که مرده‌ ایشان هم زنده است و به تعبیر قرآن آنان در پیشگاه الهی زنده‌اند و رزق می‌خورند (و لا تحسین الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون) و به نظر قرآن مرده کسانی هستند که حق را نمی‌پذیرند، اینان مرده‌اند.

آیت‌الله جنتی در ادامه مباحث خود خاطرنشان کردند: در دفاع مقدس ارزش‌های والای انسانی ـ اسلامی زنده شد و آن حماسه همانند قیام عاشورای ابا عبدالله‌الحسین (علیه اسلام) پس از گذشت سالیان سال زنده و پویاست و آثار و برکاتش وجود دارد و این مملکت را زنده نگه داشته است و برای امروز و فردای ما و نسل ما  پیام دارد.

وی در ادامه گفت: عاشورا و دفاع مقدس ماند و عاشورا و دفاع مقدس انسان می‌سازد، حسینی می‌سازد و جوان می‌سازد که عاشق ارزش‌ها و امام حسین(ع) است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در بخش دیگری از بیاناتشان در جمع حاضران گفت: حال وظیفه ما، وظیفه سنگینی است و آن هم این است که بایستی فرهنگ انقلاب، فرهنگ جهاد اسلامی و دفاع مقدس و فرهنگ و روحیۀ ایثار و شهادت را زنده نگه داریم.

وی در همین زمینه گفت: امام خمینی(ره) می‌گفتند: «علم بدون تهذیب بلایی است که امروز بر سر دنیا آمده است»؛ ابرقدرتان غرب و شرق، علم دارند، اما دین و اخلاق ندارند و تهذیب و تزکیه نفس نشده‌اند و ما امروز می‌بینیم که همین علم بدون اخلاق و اعتقادات و بدون احکام دینی، بالاترین بدبختی ها را برای بشریت در شرق و غرب عالم به ارمغان آورده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه این بخش از سخنانشان گفت: بسیاری از سران گروهک‌های تروریستی مثل داعش را درس‌خواندگان غرب و شرق عالم می‌گردانند و حامیانشان اکثراً دارای علوم طبیعی و تجربه‌ای زیادی هستند؛ حتی آمریکایی‌ها هم دارای پیشرفت‌های علمی زیادی است ، اما بالاترین بدبختی‌ها را هم ، برای بشر امروز و فردا همین آمریکایی‌ها به ارمغان آوردند به دلیل نداشتن اخلاق، اعتقادات دینی و تهذیب و تزکیه نفس.

آیت‌الله جنتی اشاره کرد: آمریکا امروز به اسم سرکوب و مبارزه با تروریسم، به عراق و افغانستان، سوریه، لبنان و فلسطین دست درازی و به جای مبارزه با تروریست به تروریست‌های آن کمک می‌کند و حتی با اشغال عراق و افغانستان تا سالیان سال آنجا مانده و به غارت دارایی‌ها و سرمایه آنان پرداخته و بعد از این همه سال مردم جهان و افکار عمومی دنیا فهمیدند که آمریکایی‌ها دروغ می‌گویند، آن‌ها فقط به بهانه مبارزه با تروریسم وارد عراق و افغانستان شدند تا نیات پلید و نقشه‌های شوم خود را پیاده‌سازی کنند و تروریست‌ها را نیز پرورش دهند.

وی گفت: با اینکه گروه‌های تکفیری ـ تروریستی از جمله داعش دست‌پرورده خود آمریکایی‌هاست، حالا امریکایی های جنایتکار داعیه مبارزه با تروریسم را سر می‌دهند. آیت‌الله جنتی در باره فرهنگ اسلامی گفت: ما بایستی کار فرهنگی با برنامه‌ریزی گسترده‌ای انجام دهیم و این فرهنگ‌سازی را از دانش‌آموزان و مدارس به ویژه دانش‌آموزان و مدارس ابتدایی شروع کرده و فرهنگ ایثار، صداقت، امانت، خداپرستی، طهارت و دین و آیین را از همان کودکی در ذهن و جان و روح کودکان حک کنیم.

آیت‌الله جنتی گفت: همان‌طور که امام راحل فرمودند، آمریکا شیطان بزرگ است و کار شیطان وسوسه و اغوا کردن بندگان خداست.

وی در ادامه گفت: خوب شیطان هم شیطانی می‌کند و خیرخواه ما نیست و به مصلحت ما نمی‌اندیشد بلکه به نفع خود و ضرر ما کار می‌کند، این را بایستی به نسل جوان کشور و دانش‌آموزان و دانشجویانمان منتقل کنیم که آمریکا شیطان بزرگ و غیرقابل اعتماد است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تأکید کرد: ما هم برای حرکت در این مسیر سخت و پر گردنه و برای عبور از پیچ بزرگ تاریخی به سیاست، نقشه راه و قطب‌نمای «ولایت فقیه» و چراغ روشنگر و پروژکتور «بصیرت» نیاز داریم، که بحمدالله با سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب «ادام الله ظله» بسیاری از جهات برایمان مشخص شده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها