امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115311
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
حسین آذین نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به جلسه امروز ...

حسین آذین نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون اصل نود مجلس گفت: به دنبال شکایت تعدادی از شرکت‌های وارد کننده خودروهای خارجی در خصوص الزام این شرکت‌ها به اسقاط 4 خودروی فرسوده به ازای واردات هر خودروی خارجی جلسه‌ امروز کمیسیون اصل نود به همین منظور و با حضور روسای این شرکت‌ها و مسئولین مربوطه برگزار شد.

وی افزود: دراین جلسه که روسای سازمان حمل و نقل و سوخت و ستاد حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نیز در آن حضور داشتند موضوع مربوطه مورد بحث قرار گرفت و بنا شد تا کمیسیون پس از بررسی‌های لازم در ارتباط با این موضوع تعیین تکلیف کنند.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس اظهار داشت: طبق مصوبه هیات دولت در سال 88 واردکنندگان خودروهای خارجی علاوه بر پرداخت عوارض باید به ازای وارد کردن هر خودرو 4 خودروی فرسوده را اسقاط کنند که تا پایان دولت دهم این کار توسط ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت انجام می‌شد و از ابتدای کار دولت یازدهم این ستاد حاضر به ادامه این کار نشده و واردکنندگان نیز در اسقاط خودروهای فرسوده با مشکل مواجه شدند.

آذین خاطرنشان کرد: این موضوع از یک سو افزایش قیمت خودروهای فرسوده را به دنبال داشته و از سوی دیگر باعث شده تا خودروهای وارداتی در گمرک مانده و پلاک‌گذاری آنها انجام نشود و ثبت‌نام‌کنندگان این خودروها نیز با وجود پرداخت هزینه‌های مربوطه همچنان منتظر دریافت خودروی خود باشند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها