امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۹:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115315
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، فراکسیون گردشگری، میراث فرهنگی و مناطق آزاد در مجلس شورای اسلامی به مناسبت روز جهانی گردشگری بیانیه‌ای به ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، فراکسیون گردشگری، میراث فرهنگی و مناطق آزاد در مجلس شورای اسلامی به مناسبت روز جهانی گردشگری بیانیه‌ای به شرح ذیل صادر کرده است:

گردشگری به عنوان یک نیاز منطقی در جهت برآورده ساختن خواسته‌های مادی و فطری انسان‌ها جهت ایجاد تفاهم و گسترش فرهنگ و انسجام اجتماعی در همه جهان می‌باشد.

گردشگری در ایجاد ارتباط بین فرهنگ‌های جوامع موثر است. هیچ فرهنگی را نمی‌توان بدون شاخت هسته اصلی ارزش‌ها و پیش‌فرض‌های منطقی شناخت. انسان‌ها نمایندگان فرهنگ‌های گوناگون هستند و تماس رو در روی این نمایندگان، تماس رو در روی فرهنگ‌هاست. با این نگرش می‌توان گفت که مسافرت صرفاً به معنای دیدن نیست بلکه تجربه کردن است.

امروزه گردشگری یکی از پررونق‌ترین فعالیت‌های اقتصادی جهان است. این صنعت اکنون در بسیاری از کشورها با رشد سریع‌تر نسبت به سایر بخش‌های اقتصادی و با ایجاد فرصت‌های شغلی جدید، یک صنعت پیش‌رو تلقی می‌شود. روز گردشگری با هدف بالا بردن آگاهی مردم و هوشیار نمودن تمام مردم جهان درباره اهمیت نقش جهانگردی در جامعه جهانی نامگذاری شده است.

علاوه بر آن تلاش بر این است تا از این طریق چگونگی تأثیرپذیری ارزش‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی سراسر جهان را از جهانگردی منعکس نماید.

روز جهانی گردشگری که امسال با شعار گردشگری و توسعه جماعت‌های محلی در سراسر جهان برگزار می‌شود با هدف پاسداشت ثروت فرهنگی جهان و نقش با اهمیت گردشگری پایدار در احیای سنت‌های محلی است، فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر توجه به بناهای تاریخی و زیبایی‌های طبیعی کشور و با گرامیداشت هفته گردشگری و روز جهانی گردشگری این هفته را به همه فعالان حوزه گردشگری تبریک عرض نموده و امیدوار است که با انتخاب شعار گردشگری و توسعه جماعت‌های محلی دو مشخصه مهم توسعه و وحدت در صنعت گردشگری مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها