امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۸:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115326
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 266
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، ناصر چرخ‌ساز در نشست خبری طرح تابستانه با بیان اینکه در زلزله مورموری 18 هزار چادر میان ساکنان این منطقه توزیع ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، ناصر چرخ‌ساز در نشست خبری طرح تابستانه با بیان اینکه در زلزله مورموری 18 هزار چادر میان ساکنان این منطقه توزیع شده است، گفت: در تابستان امسال خیلی از جنگل‌های کشور دچار حریق شدند که ما داوطلبانه در اطفای حریق آنها به دستگاه‌های مسئول کمک کردیم.

وی ادامه داد: بالگردهای امداد و نجات پهن‌ پیکر هستند و به همین دلیل نمی‌توانند کار اطفای حریق را انجام دهند بنابراین در بسیاری از حریق‌های اتفاق افتاده بیشتر بالگردهای ما وظیفه انتقال نیرو را بر عهده داشتند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال‌احمر تأکید کرد: اما در 2 مورد آتش‌سوزی جنگل‌های گلستان بالگردهای ما در اطفای حریق نیز شرکت کردند و نیروهای امدادگر هلال احمر نیز به کمک سایر افرادی آمدند که مشغول اطفای حریق بودند.

به گفته وی سازمان امداد و نجات هلال احمر در صورت تمایل محیط زیست آماده است تا با این سازمان تفاهمنامه همکاری برای اطفای حریق جنگل‌ها به امضا برساند.

چرخ‌ساز در مورد جاده‌های کشور که بیش از دیگر جاده‌ها دچار حادثه می‌شوند، گفت: علت اینکه چرا برخی محورها بیش از سایر جاده‌های کشور دچار حادثه می‌شوند در دست بررسی است و کمیته‌ای مسئولیت این کار را بر عهده دارد.

در ادامه نشست خبری سعید متانی، معاون برنامه‌ریزی و آموزش سازمان امداد و نجات هلال احمر نیز در مورد دوره‌های بازآموزی امدادگران صحبت کرد.

وی گفت: برنامه آموزشی متمرکز برای 1300 نفر از مسئولان و نجاتگران بین شهری در ساوه برگزار شد.

متانی ادامه داد: دوره تربیت مربی جاده به مدت 6 روزه و دوره تربیت مربی کوهستان نیز با همکاری مرکز آموزش علمی کاربردی هلال احمر در حال برگزاری است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها