امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۵:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115332
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
  به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، ایراندخت عطاریان در نخستین جلسه شورای ملی سالمندان که با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش از ظهر ...

  به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، ایراندخت عطاریان در نخستین جلسه شورای ملی سالمندان که با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش از ظهر امروز برگزار شد، اظهارداشت: باید جایگاه قانونی سالمندان در ایران مورد بررسی قرار بگیرد و مشخص شود که از ابتدای انقلاب تا به امروز این گروه از جامعه چه شرایطی را داشته‌اند.

وی تصریح کرد: متأسفانه از تدوین نخستین برنامه توسعه تا به امروز، خدمات به سالمندان سیر نزولی داشته است و باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

عطاریان با اشاره به ماموریت دولت در بخش نظام تامین اجتماعی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: نظام تأمین اجتماعی در اصل 29 قانون اساسی آمده است و وظایف دستگاه‌ها مشخص شده است.

عطاریان گفت: نظام تأمین اجتماعی تنها بحث حمایتی نیست و باید به موضوع بیمه‌ای و امدادی نیز بپردازد و مورد توجه قرار بدهد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه باید جایگاه سالمندان در برنامه ششم مشخص شود، گفت: باید 3 شاخص امدادی، حمایتی و بیمه‌ای مورد توجه قرار گیرد و در ارائه خدمات به سالمندان به این موارد توجه شود.

عطاریان خاطرنشان کرد: هم‌اکنون یک میلیون و 200 هزار نفر سالمند تحت حمایت صندوق بازنشستگی قرار دارند که با احتساب خانواده‌هایشان به 2 میلیون و 100 هزار نفر می‌رسند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها