امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115336
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
باقر اکبرپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان از فراهم شدن زیرساخت‌های مورد نیاز برای احداث صنایع تبدیلی کشاورزی در زنجان خبر داد و اظهار ...

باقر اکبرپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان از فراهم شدن زیرساخت‌های مورد نیاز برای احداث صنایع تبدیلی کشاورزی در زنجان خبر داد و اظهار داشت: این زیرساخت‌ها در بخش‌های آب، برق و گاز فراهم شده است.

وی با بیان اینکه مشکلی از بابت سرمایه‌گذاری در حوزه‌ صنایع تبدیل در شهرستان ایجرود وجود ندارد، اضافه کرد: در حال حاضر چند سرمایه‌‌گذار در این شهرستان مشغول ارزیابی امور برای فعالیت در این حوزه هستند.

فرماندار شهرستان ایجرود مهم‌ترین مشکل کشاورزی ایجرود را تک محصولی بودن آن دانست و تصریح کرد: با فراهم شدن زیرساخت‌های مورد نیاز از جمله آب می توان در حوزه‌های دیگر از جمله کاشت زعفران و پسته هم فعالیت کرد.

*جدی بودن فعالیت در کشت محصولاتی کشاورزی مانند پسته و زعفران در ایجرود

این مسئول کشت محصولات کشاورزی مانند پسته و زعفران را در ایجرود جدی دانست و تاکید کرد: در این راستا اقدامات و مطالعات مورد نیاز که شامل کشت اولیه است، انجام شده است.

اکبرپور گروه سرمایه‌گذاری حاضر در شهرستان ایجرود را فعالان حوزه آبزی‌پروری اعلام کرد و گفت: ‌این گروه سرمایه‌گذاری غیر بومی در راستای تولید، بسته بندی و توزیع به صورت سراسری برنامه‌ریزی کرده است.

وی میزان گندم برداشت شده از زمین‌های شهرستان ایجرود را در سال زراعی گذشته 40 هزار تن اعلام کرد و بیان داشت: محصولات کشاورزی تولیدی این شهرستان مصرف استانی دارند.

فرماندار شهرستان ایجرود در پاسخ به سئوال فارس مبنی بر مساحت شهرستان ایجرود گفت: مساحت این شهرستان یک هزار و 850 کیلومتر است.

این مسئول با بیان اینکه زمین‌های شهرستان ایجرود به صورت تپه ماهور هم هستند، افزود: موضوع پایان زمین‌های این شهرستان برای واگذاری به صنایع واقعیت ندارد.

اکبرپور با اشاره به مشکلات موجود در جذب سرمایه‌گذار ادامه داد: دستگاه‌های ذیربط در حوزه گردشگری در جذب سرمایه‌گذار باید تیمی عمل کنند.

وی با بیان اینکه سرمایه‌‌گذاران برای حضور در شهرستان و سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری علاقه‌مند هستند، تاکید کرد: موانع اداری همواره موجب دلسردی می‌شود که باید برای رفع آنها اقداماتی انجام داد.

*بر هم خوردن ترکیب جمعیتی شهرستان ایجرود واقعیت ندارد

فرماندار شهرستان ایجرود در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس در مورد بر هم خوردن ترکیب جمعیتی این شهرستان با احداث واحدهای صنعتی گفت: برنامه‌ریزی‌ها در این حوزه طوری انجام شده است که مشکلی از این بایت بروز نکند.

این مسئول با اشاره به حضور غیر بومی‌ها در شهرستان ایجرود با سرمایه‌گذاری‌های انجام شده تاکید کرد: حضور این غیر بومی‌ها در راستای کمک به صنعتی کردن منطقه است و به محض انتقال دانش و تکنولوژی مورد نظر آنها شهرستان را ترک و جای خود را به نیروهای بومی می‌دهند.

اکبرپور به نیروهای بومی اعزامی به چین برای طی دوره‌های مورد نظر توسط شرکت فولاد سهند اشاره کرد و گفت: این نیروها بعد از بازگشت جایگزین نیروهای غیر بومی می‌شوند.

وی با تاکید به محدودیت‌های موجود در حوزه نیروی انسانی در شهرستان ایجرود افزود: کمبودهای موجود در این حوزه باید از مناطق دیگر تامین شود.

فرماندار شهرستان ایجرود تاکید کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده به طور حتم ترکیب جمعیتی این شهرستان بر هم نمی‌خورد.

انتهای پیام/73004/ق40/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها