امروز : سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ - 2017 January 24
۱۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115342
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 6
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سمنان به نقل از روابط ‌عمومی ‌اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، محمدحسین

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سمنان به نقل از روابط ‌عمومی ‌اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، محمدحسین بحرالعلومی امروز اظهار کرد: این تور صبح روز جمعه، یازدهم مهر ماه و در محل قلعه‌های سارو برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه شرکت برای عموم در این تور آزاد است، افزود: علاقه‌مندان تا هفتم مهر ماه فرصت دارند با مراجعه حضوری به اداره میراث فرهنگی شهرستان سمنان واقع در خانه تدین و یا تماس با شماره 33341632 (اداره میراث فرهنگی شهرستان سمنان) برای شرکت در این تور ثبت نام کنند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان هدف از برگزاری این تور را معرفی هر چه بیشتر جاذبه‌های گردشگری استان و ترویج گردشگری عنوان کرد و گفت: آشنایی مردم استان سمنان با جاذبه‌های گردشگری استان، نقش مهمی‌ در تبلیغ و ترویج گردشگری به مسافران و گردشگران سایر استان‌ها دارد.

در 10 کیلومتری شمال شرقی سمنان در نقطه‌ای کوهستانی به نام سارو آثار دو قلعه بسیار محکم و تسخیرناپذیر به چشم می‌خورد که طرز ساختمان و انتخاب محل بنای آن‌ها قابل توجه و درخور تحقیق است؛ این قلعه‌ها در دو طرف کلاته یا مزرعه سارو که چشمه‌ساری زیباست، واقع شده‌اند.

قلعه شمالی بر اثر گذشت زمان و بروز سوانح طبیعی و تخریب افراد گنج‌یاب تا اندازه‌ای ویران شده و خالی از سکنه است؛ ولی اسکلت محکم آن ابهت خاصی به این دره بخشیده است، قلعه جنوبی نیز که بر روی قله بسیار بلندی بنا شده، به قدری محکم و تسخیرناپذیر است که یکی از مهم‌ترین قلعه‌های دفاعی شرق ایران محسوب می‌شود.

بیست و هفتم سپتامبر روز جهانی جهانگردی است و پنجم تا دوازدهم مهر ماه امسال نیز به عنوان هفته گردشگری در ایران گرامی‌ داشته می‌شود؛ شعار امسال هفته گردشگری، دوست گردشگر، دوست فردا است.

انتهای پیام/2249/ل/آ3004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار