امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115347
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اسفندیار چهاربند و مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران امروز در چهارمین دوره مهر ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اسفندیار چهاربند و مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران امروز در چهارمین دوره مهر پایداری؛ تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران آموزش و پرورش منطقه 6 که در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد در سخنانی بیان داشت: حضور در مجلسی که به یاد و نام شهید است، یک اثر معنوی و شبیه ورود به یک زیارتگاه است.

وی ادامه داد:‌ یکی از وعده‌هایی که خداوند در قرآن به ما داده است، زنده بودن شهداست و اینکه آنها در نزد خداوند سبحان روزی می‌خورند.

چهاربند افزود: زنده بودن شهدا از جنس زنده بودن ما نیست و آن یک حیات طیبه است که در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش رسیدن به آن از اهداف تعلیم و تربیت است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران یادآور شد:‌ در طول سال‌های گذشته، قدرت‌هایی که در ستیز با ارزش‌های الهی بوده‌اند، تلاش کردند تا این نظام که میزاث شهداست را به سقوط و شکست کشانند، اما می‌بینیم با یک امداد الهی، همواره انقلاب حفظ می‌شود، اما باید بدانیم شهدا خونبهای انقلاب هستند و از آن حراست می‌کنند.

وی با اشاره به مقدس بودن دفاع مقدس اضافه کرد: جایگاه شهدا در این دفاع باعث مقدس شدن و ارزشمندی آن می‌شود و فرهنگ ایثار و مقاومت، محصول شهدا و خون آنهاست و اگر می‌خواهیم قدردان آنها باشیم باید فرهنگ ایثار و مقاومت را ترویج داده و از آن حراست کنیم و بزرگترین میراث ما چنین فرهنگی است و همه ما به احترام شهدا موظف به انجام تکلیف خود هستیم.

چهاربند با تأکید به بیان شهدا و نماد بودن شخصیت آنها یادآور شد: باید وصایای آنها را بخوانیم چرا که آنها متصل به قرآن بوده، با خدا معامله کرده‌اند و حلقه اتصال ما با خداوند هستند.

وی خاطرنشان کرد: ترجیح‌بند همه وصایای شهدا، قرآن و نماز است و آنها انتظار دارند که ما ادامه دهنده راه آنها باشیم و همواره بر پیروی از ولایت فقیه، داشتن عفت و حجاب و نیکی به پدر و مادر تأکید داشتند و این دستورات باید سرلوحه برنامه‌های پرورشی در سطح مدارس باشد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها