امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۹:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115349
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 63
محمد ناصر رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره مبارزه با فساد گفت: ما چند نوع فساد داریم. فساد اخلاقی، فساد ...

محمد ناصر رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره مبارزه با فساد گفت: ما چند نوع فساد داریم. فساد اخلاقی، فساد فردی، فساد اجتماعی، فساد اداری، فساد مالی واقتصادی؛ که هر کدام از آنها تعاریف خاصی دارند و برای مقابله با آنها راهکارهای متعددی ارائه می شود.

وی افزود: قطعا یکی از اصلی‌ترین وظایف قوه‌قضاییه برخورد و مبارزه اساسی با فساد است همانگونه که مقام معظم رهبری آن را از دستگاه قضا مطالبه فرموده‌اند ولی اینکه قوه‌قضاییه کدام نوع فساد را باید در اولویت قرار دهد بحث دیگری است.

این وکیل دادگستری اظهار داشت: قوه‌قضاییه در کنار اینکه کمر به مبارزه اساسی با فساد بیرون سازمانی می‌بندد باید مبارزه با فساد در درون دستگاه قضا را هم شروع کند.

رضایی بیان داشت: مطالباتی که مقام معظم رهبری در حکم انتصاب آیت‌الله آملی لاریجانی از دستگاه قضا دارند تماما به صورت یک زنجیر به هم متصل و در راستای همدیگر هستند.

به عنوان مثال مبارزه اساسی با فساد در بخش درون سازمانی منجر می‌شود به سلامت ارکان قوه قضاییه با نظارت مناسب. یا از سوی دیگر دسترسی آسان همگان به عدالت نیازمند تهیه لوایح و قوانین مورد نیاز قوه است.

وی ادامه داد: بنابراین یکی از اولویت‌های قوه‌قضاییه برای مبارزه اساسی با فساد باید اصلاح درونی و مبارزه با فساد درون سازمانی باشد تا منجر به سلامت ارکان قوه‌قضاییه شود.

این حقوقدان اضافه کرد: یکی از راهکارهای مقابله با فساد تقویت نهادهای نظارتی درون سازمانی و برون سازمانی است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها