امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۱:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115350
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
علی‌اکبر کسائیان در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس،  اظهار داشت:‌ در جلسه امروز دادگاه مطبوعات به پرونده روزنامه‌های «خورشید» و «شرق» و نشریه «متن» ...

علی‌اکبر کسائیان در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس،  اظهار داشت:‌ در جلسه امروز دادگاه مطبوعات به پرونده روزنامه‌های «خورشید» و «شرق» و نشریه «متن» رسیدگی شد.

دبیر هیأت منصفه دادگاه مطبوعات افزود: مدیر مسئول روزنامه شرق در خصوص اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی موضوع شکایت مدعی‌العموم بابت انتشار خبر درباره وضع مرکز معتادان شفق با اکثریت آراء هیأت منصفه دادگاه مجرم شناخته شد.

وی ادامه داد: وی همچنین به اتهام نشر اکاذیب به قصد اضرار به غیر موضوع شکایت آقای کریمی قدوسی با اکثریت آراء مجرم شناخته نشد اما در خصوص شکایت دو نفر از نمایندگان شورای شهر تهران به اتهام نشر اکاذیب به قصد اضرار به غیر با اکثریت آراء مجرم شناخته شد ضمن اینکه هیئت منصفه وی را مستحق تخفیف ندانست.

دبیر هیأت منصفه دادگاه مطبوعات، گفت: همچنین اتهام روزنامه خورشید نشر مذاکرات غیرعلنی دادگاه بود که  با اکثریت آراء مجرم شناخته نشد.

دبیر هیأت منصفه دادگاه مطبوعات با بیان اینکه اتهامات نشریه «متن» نیز انتشار ضمیمه حاشیه، توهین و نشر اکاذیب به قصد اضرار به غیر بود، خاطرنشان کرد:مدیرمسئول این نشریه در هر سه مورد مجرم شناخته شد و هیئت منصفه دادگاه مطبوعات آن را مستحق تخفیف ندانست.

کسائیان خاطرنشان کرد: دادگاه مطبوعات امروز در شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران و به ریاست قاضی مدیرخراسانی برگزار شد.

لازم به توضیح است شاکیان روزنامه شرق را آقایان محسن پیرهادی و حسین رضازاده دو نفر از نمایندگان شورای شهر تهران، تشکیل می دادند و اتهام این روزنامه در باب شکایت این دو نماینده شورای شهر تهران مربوط به نشر اکاذیب به قصد اضرار به غیر بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار