امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۷:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115369
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، بی نتیجه ماندن مذاکرات اتحادیه معلمان و پزشکان با نمایندگان دولت، باعث ادامه روند اعتراضات و ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، بی نتیجه ماندن مذاکرات اتحادیه معلمان و پزشکان با نمایندگان دولت، باعث ادامه روند اعتراضات و اعتصابات ملی در این کشور شده است.

خبرگزاری «تله‌سور» در این خصوص نوشت: آموزگاران پاراگوئه به دلیل عدم پیروزی در نشست اخیر خود با مشاور یهودی وزیر آموزش و پرورش اعلام کردند که طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته آینده در کلاس‌های درس حضور نخواهند یافت.

دولت پاراگوئه در پاسخ به این اعتراضات اذعان داشته است که بودجه کافی برای افزایش 10 درصدی حقوق معلمان و همچنین دیگر خواسته‌های این اتحادیه اعم از عمومی شدن طرح ارائه صبحانه و ناهار در مدارس را نداشته و حتی نمی‌تواند کتاب‌ها و سایر وسایل مورد نیاز دانش آموزان را به صورت رایگان در اختیار آنان قرار دهد.

نکته حائز اهمیت در این خصوص آن است که به گفته اتحادیه ملی معلمان، فدراسیون آموزگاران پاراگوئه و سازمان کارمندان آموزش و پرورش این کشور تاکنون 90 هزار معلم در این اعتراضات شرکت کرده‌اند.

از سویی دیگر اتحادیه پزشکان نیز موفق به کسب هیچ‌گونه نتیجه مثبتی در رابطه با مشکلاتش با دولت پاراگوئه نشده است.

اتحادیه پزشکان طی بیانیه‌ای از اعتصاب 3 روزه دیگری ( پس از 6 اکتبر) از سوی این قشر از مردم کشور خبر داد که طی آن جامعه پزشکی خواستار افزایش دستمزد، افزایش میزان دارو و تجهیزات پزشکی و همچنین امکان استفاده از صندوق بازنشستگی برای تغییر در برخی از زیر ساخت‌ها شده است.

در پایان می‌توان ریشه تمامی اعتراضات در این کشور آمریکای جنوبی را درخواست  افزایش میزان بودجه در سال 2015 دانست که اکنون نیز در پارلمان پاراگوئه در حال بررسی می‌باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها