امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۰:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115372
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه العالم، «نبیل رجب» رئیس مرکز حقوق بشر بحرین نوشت: درکنار برگزاری نشست‌های

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه العالم، «نبیل رجب» رئیس مرکز حقوق بشر بحرین نوشت: درکنار برگزاری نشست‌های گفت‌وگو توسط رژیم حاکم و انتخابات صوری، مهم‌ترین اقدام ملاقات مخالفان داخل و خارج با یکدیگر برای تعیین استراتژی دراز مدت درباره نحوه برخورد و مقابله با این بحران است.

وی با تاکید بر لزوم دوری کردن از هر گونه شتاب زدگی در مذاکرات حکومت، که متاثر از نزدیک شدن زمان انتخابات است، افزود: شتاب در این زمینه هیچ خدمتی به تحقق خواسته‌های مردم نخواهد کرد.

تظاهرات زنان بحرینی در جزیره المحرق

زنان بحرینی عصر روز شنبه (دیروز) برای اعلام مخالفت خود با برگزاری انتخابات پارلمانی آینده بحرین، در جزیره المحرق تظاهرات کردند. این تظاهرات عصر دیروز به دعوت ائتلاف جوانان انقلابی 14 فوریه برگزار شد. شرکت کنندگان در این تظاهرات از برگزاری همه پرسی در بحرین، حمایت کردند.

بر اساس این گزارش، تظاهرکنندگان پارچه نوشته‌هایی با این جملات که «شما مشروعیت ندارید» ، «پیش به سوی تحریم قطعی (انتخابات)» و «تعیین سرنوشت حق من است» بر افراشته و شعارهایی در سرنگونی رژیم آل خلیفه، حمایت از حق مردم بحرین در تعیین سرنوشت خود و حمایت از برگزاری همه پرسی سر دادند.

بازداشت یک خبرنگار دیگر در بحرین

نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه با یورش به منزل «احمد رضی» خبرنگار بحرینی در«سنابس»، او را بازداشت کردند.

بر اساس این گزارش مرکز بین‌المللی «حمایت از حقوق و آزادی‌ها در بحرین» بازداشت احمد رضی را محکوم کرد و با صدور بیانیه‌ای دلیل بازداشت وی را فعالیت‌های حرفه‌ای وی به عنوان یک خبرنگار و افشای اقدامات سرکوبگرانه نیروهای امنیتی علیه معترضان مسالمت آمیز عنوان کرد.

این مرکز از وزارت کشور بحرین خواست احمد رضی را فورا آزاد کند و از دیگر مراکز، سازمان‌های حقوقی داخلی و بین‌المللی خواست برای آزادی وی فعالیت کنند.

این گزارش حاکی است که نظام بحرین با بازداشت گسترده خبرنگاران، در صدد جلوگیری از پوشش اخبار اعتراضات و تظاهرات مردمی و همچنین اقدامات سرکوبگرانه نیروهای امنیتی است.

از سوی دیگر 9 سازمان حقوقی از شورای حقوق بشر سازمان ملل خواستند برای آزادی «جعفر معتوق» زندانی نابینای بحرینی و دسترسی وی به خدمات درمانی خارج از زندان، مقامات منامه را تحت فشار قرار دهند.

در این نامه که خطاب به «رعد الحسین» کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل نوشته شده است، آمده است: معتوق با اتهامات واهی سیاسی به 10 سال حبس محکوم و از خدمات درمانی محروم شده است.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها