امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۲۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115386
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از بی‌بی‌سی، درگیری‌های بین نیروهای پلیس هنگ کنگ با معترضان انجام شد. گروه‌های

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از بی‌بی‌سی، درگیری‌های بین نیروهای پلیس هنگ کنگ با معترضان انجام شد.
گروه‌های مخالف تصمیم اخیر دولت چین که پیشتر تهدید کرده بودند که در اعتراض به قانون جدید انتخاباتی، منطقه تجاری این منطقه را اشغال می‌کنند، امروز با نیروهای پلیس درگیر شدند.
قانون اخیر دولت چین در انتخابات سال 2017 که نخستین باری خواهد بود که فرماندار هنگ‌کنگ با رای مستقیم مردم این منطقه انتخاب می‌شود اعتراض‌هایی را برانگیخت؛ چین قانونی وضع کرده که به موجب آن نامزدها ابتدا باید توسط بیش از نیمی از اعضای کمیته ویژه کاندیداها تایید شوند؛‌ قانونی که معترضان آن را دخالت پکن در این انتخابات می‌دانند.

نیروهای پلیس هنگ کنگ برای متفرق کردن معترضان تجمع‌کننده در مقابل دفاتر مرکزی ادارات دولتی از گاز اشک‌آور استفاده کردند؛ مقامات دولتی می‌گویند این تظاهرات غیرقانونی و بدون مجوز است.
برخی رسانه‌ها تعداد معترضان را هزاران نفر اعلام کرده‌اند.
در هنگ کنگ که جزیره‌ای خودمختار است، طی سال‌های اخیر برخی احزاب مخالف دولت مرکزی چین و حامی غرب به دنبال زمینه‌چینی برای استقلال کامل از پکن بوده‌ و فعالیت‌های مختلفی نیز انجام داده‌اند.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار