امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115388
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از وبگاه خبری «العهد»، شیخ «نبیل قاووق» نائب رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان طی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از وبگاه خبری «العهد»، شیخ «نبیل قاووق» نائب رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان طی سخنانی در شهرک «السلطانیة» واقع در جنوب لبنان گفت: معارضان مسلح سوریه و تکفیری‌های فعال در مرزهای سوریه و فلسطین، به جای باز کردن جبهه درگیری با دشمن اسرائیلی، درهای تعامل با اسرائیل علیه نظام سوریه را باز کردند .

وی معارضان مسلح سوری و تکفیری‌ها را با دشمن صهیونیستی در یک سنگر دانست و افزود: برای نظام سوریه این افتخار کافی است که از مقاومت حمایت کرده و در خط مقدم رویارویی (با دشمن صهیونیستی) قرار دارد.

شیخ قاووق با انتقاد از مواضع برخی شخصیت‌های لبنانی در قبال عملکرد ارتش این کشور در مبارزه با افراد مسلح، تاکید کرد: وقتی در بحبوحه نبرد قرار داشته باشیم نباید اجازه دهیم که در ترویج خواسته‌های تکفیری‌ها و تضعیف مذاکره کنندگان لبنانی سهیم شویم. این امر گناهی نابخشودنی است.

نائب رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان تاکید کرد که منطقه مرزی عرسال از ابتدای تحولات سوریه به گذرگاهی برای معارضان سوری تبدیل شده ولی برخی‌ها این خطر را نادیده گرفتند و شهروندان لبنانی امروزه نتیجه این چشم پوشی‌ها را مشاهده می‌کنند.

وی تاکید کرد: ضمانت استراتژیک لبنان در مقابله با هر گونه جنگ افروزی‌های  اسرائیلی و یا تکفیری چیزی جز معادله ارتش، ملت و مقاومت نیست. این معادله امروزه بیش از هر زمان دیگر ضروری و وظیفه‌ای ملی است.

قاووق تاکید کرد که لبنان که در سال 2006 با مقاومت، ارتش و ملتش بر دشمن صهیونیستی پیروز شد، در مقابل تکفیری‌ها،‌ داعش و جبهه النصره بسیار سرسخت است و این گروه‌ها نخواهند  توانست ملت پیروز لبنان را به ذلت بکشانند.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها