امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۴:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115393
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سرگئی لاوروف در گفتگو با «تلویزیون روسیا 1» بر تداوم وجود کانال گفتگو و مذاکره با جان ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سرگئی لاوروف در گفتگو با «تلویزیون روسیا 1» بر تداوم وجود کانال گفتگو و مذاکره با جان کری تاکید کرد.

وزیر خارجه روسیه روز یکشنبه گفت: «با وزیر خارجه آمریکا کانال گفتگوی مناسبی دارم و ما به صراحت درباره همه چیز از جمله اوکراین بحث و گفتگو می‌کنیم.»

دیپلمات ارشد روس با اشاره به اظهارنظرات برخی مقامات و رسانه‌های غربی درباره استفاده مسکو از حق وتو گفت: «مذاکرات سیاسی درباره سوءاستفاده از حق وتو نادرست هستند. وقتی سازمان ملل تشکیل شد یک اصل مبتنی بر اجماع آرا بین پنج عضو شورای امنیت سازمان ملل برقرار شد؛ اصلی که مسئولیتی بر عهده این کشورها برای حفظ صلح و امنیت جهان است.»

وزیر خارجه روسیه در ادامه «تروریسم، تجارت غیرقانونی مواد مخدر، شیوع بیماری‌های مسری، تهدید گسترش سلاح‌های کشتار جمعی و موضوعات مربوط به امنیت غذایی» را تهدیدات کنونی جهان برشمرد.

لاوروف با اشاره تلویحی به وتوی طرح‌های ضد سوریه در شورای امنیت سازمان ملل توسط روسیه گفت: «گهگاه به صورت غیرمنصفانه‌ای درباره عدم صدور مجوز استفاده از زور برای حل بحران‌ها و منازعات حل نشده متهم می‌شود؛ در این موضوعات اول از همه و مهمتر از همه این است که طرف‌های درگیر باهم دور یک میز نشسته و گفتگو کنند.»

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها