امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 20
۰۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115395
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «آندرس فوگ راسموسن» دبیر کل «ناتو» در یادداشتی در روزنامه «ایندیپندنت»، گروه تروریستی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «آندرس فوگ راسموسن» دبیر کل «ناتو» در یادداشتی در روزنامه «ایندیپندنت»، گروه تروریستی داعش و مسکو را به عنوان بزرگترین تهدید برشمرد.
راسموسن با اشاره به اینکه «چالش‌های پیش روی ما، بزرگتر و پیچیده‌تر از هر زمانی از پایان جنگ سرد است»، افزود: «در همسایگی جنوبی ما، شاخه‌ای از بربریت تندرو به نام داعش، همچون سرطان در مرزهای عراق و سوریه و فراتر از آن گسترش می‌یابد. اقدامات وحشتناکی را علیه زنان، کودکان، قومیت‌ها و مذاهب و همینطور غربی‌های بیگناه شاهد بوده‌ایم. برخی از شهروندان ما به این گروه‌های تروریستی پیوسته‌اند و  برخی ممکن است (به خانه) بازگردند و تهدید جدی علیه ما در خانه‌مان ایجاد کنند.»
وی در ادامه با اعلام پشتیبانی از ائتلاف حملات هوایی علیه داعش و امید به رشد و گسترش این ائتلاف افزود «با این گروه‌ها (داعش) هیچ گفتگویی نمی‌توانیم داشته باشیم. باید با آنها مبارزه کنیم و شکستشان دهیم.» و از پشتیبانی از دولت جدید در عراق و رسالت ناتو در مبارزه علیه تروریست نوشت.
راسموسن در ادامه یادداشت خود به «همسایه شرقی» اشاره کرد و روسیه را به استفاده از «ترکیبی از اهرم‌های اقتصادی، سیاسی، تبلیغاتی و فشار نظامی» برای ایجاد بی‌ثباتی و بروز درگیری‌ از «مولدوا» تا «جورجیا» و حالا «اوکراین» متهم نمود، درگیریهایی که «با خواست روسیه خاتمه پیدا می‌کند.»
وی در ادامه «رفتار روسیه» را «بزرگترین پشیمانی» خود «در طول پنج سال دبیر کلی ناتو» دانست و به نخستین سخنرانی خود در سپتامبر 2009 اشاره کرد که «متمرکز بود بر همکاری استراتژیک با روسیه» و به این موضوع پرداخت که اگر رفتار روسیه تغییر نکند، تجارت با این کشور به حالت معمول بازنخواهد گشت و افزود «انتظار دارم تعامل با مسکو، چالش قابل توجه سال‌های آتی باقی بماند.»
وی سپس به نشست ناتو در «ولز» اشاره کرد و نوشت «برای دستیابی به اطمینان از آمادگی ناتو در اقدام سریع و قاطعانه برای دفاع از همه متحدان در مقابل هرگونه تهدیدی، گام‌های لازم را برخواهیم داشت و با هواپیماها در هوا، کشتی‌های بیشتر در دریا و نیروهای بیشتر بر روی زمین، حضور مداوم خود در شرق اروپا را حفظ خواهیم کرد.» وی همچنین از «راه‌اندازی نیروی راهبری با آمادگی بسیار بالا، که بتواند در چند روز پاسخگوی بحران در حال ظهور از شرق یا جنوب باشد» خبر داد.
آندرس فاگ راسموسن، نخست وزیر سابق دانمارک، که در اوت 2009 به سمت دبیر کلی ناتو منسوب شد، در خاتمه به قدرتمندتر شدن ناتو نسبت به 5 سال پیش که اون این سمت را در دست گرفت اشاره کرد و عملکرد ناتو در عملیات‌هایش در «افغانستان» و «لیبی» را ستود.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها