امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115399
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، «آندری پورگین» معاون نخست‌وزیر جمهوری خودخوانده دونتسک امروز

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، «آندری پورگین» معاون نخست‌وزیر جمهوری خودخوانده دونتسک امروز یکشنبه از کشف یک گور دسته‌جمعی جدید در نزدیکی شهر دونتسک خبر دادند.

«پورگین» گفته که عملیات نبش این گور هنوز کامل نشده و پس از اتمام کار بیرون کشیدن اجساد، تعداد دقیق قربانیان اعلام می‌شود.

بر اساس گفته‌ای این مقام استقلال‌طلب، این گور در حوالی روستای «نیژنیایا کرینکا» پیدا شده، مکانی که دو هفته پیش شاهد کشف یک گور دسته‌جمعی دیگر بود.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت قتل کشتگان داخل این گورها را بر عهده نگرفته است ولی آخرین تحول نظامی روستای «نیژنیایا کرینکا»، دو هفته پیش روی داد و آن عبارت بود از اردو زدن نیروهای گارد ملی اوکراین؛ گاردی که از نیروهای ذخیره ارتش تشکیل می‌شود و استقلال‌طلبان آن را گروهی با گرایشات خشن دست راستی توصیف می‌کنند.

پس از روی کار آمدن دولت غربگرا در اوکراین، مردم شرق این کشور که اکثرا روس‌تبار هستند درصدد خودمختاری برآمدند، حرکتی که به درگیری با ارتش، کشته شدن بسیاری از غیرنظامیان، آواره شدن صدها هزار نفر و حتی انهدام چندین فروند جنگنده اوکراینی منجر شد و هنوز هم قرارداد صلحی برای پایان دادن قطعی به این درگیری‌ها و مشخص شدن تکلیف این مناطق منعقد نشده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار