امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۴:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115403
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گروه تروریستی «جبهه النصره» روز گذشته در بیانیه‌ای تهدید کرد که در صورت ادامه حملات ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گروه تروریستی «جبهه النصره» روز گذشته در بیانیه‌ای تهدید کرد که در صورت ادامه حملات ائتلاف بین‌المللی علیه داعش تحت رهبری آمریکا، اهداف این کشورها را هدف قرار خواهد داد.

«ابوفراس السوری»، سخنگوی گروه جبهه النصره گفت: جنگ طولانی خواهد بود و تنها به چند ماه محدود نمی‌شود و ما از کشورهای غربی و عربی‌ای که در ائتلاف بین‌المللی علیه گروه‌های مسلح در عراق و سوریه شرکت می‌کنند، انتقام می‌گیریم.

این اظهارات که در نواری ویدئویی در یکی از پایگاه‌های ارتباط اجتماعی منتشر شد، اولین واکنش گروه النصره از آغاز حملات هوایی ائتلاف بین‌المللی علیه پایگاه‌های گروه‌های مسلح در عراق و سوریه است.

گروه تروریستی داعش که با حمایت غرب و برخی از کشورهای همپیمان آمریکا در منطقه ایجاد شده، به گفته دولتمردان غربی اکنون به عنوان خطری برای حامیانش مطرح است.

پس از صدور بیانیه تهدید آمیز جبهه النصره، کشورهای عربستان و اردن که در ائتلاف آمریکایی علیه داعش مشارکت دارند، مرزهای خود را تحت تدابیر شدید امنیتی قرار دادند.

در همین ارتباط، روزنامه "الحیاه السعودیه" روز یکشنبه به نقل از سخنگوی رسانه‌‍‌ای گارد مرزی عربستان از آغاز اجرای طرح امنیتی با پشتیانی «سیستم الکترونیکی» در مرزهای جنوبی این کشور با یمن و عمان خبر داد.

دولت اردن نیز همانند عربستان سعودی مرزهای خود را تحت تدابیر شدید امنیتی قرار داده است تا از اردن در برابر هرگونه خطری حمایت کند.

خبرگزاری دولتی «اردن» گزارش داد که شورای وزیران در بیانیه ای علام کرد که «دولت، ارتش و دستگاه امنیتی اردن تحولات کنونی در بسیاری از کشورهای همسایه را دنبال می کنند و ما به توان آنها در مقابله با تروریسم اطمینان داریم.»

یک منبع امنیتی اردن که نخواست نامش فاش شود در این باره گفت: نیروهای نظامی اردن حضور خود را دربرج های دیده بانی تقویت کرده و پاسگاه های مرزی این کشور در مرزهای عراق نیز با تجهیزات و خودرهای بیشتری تجهیز شده اند.

انتهای پیام/

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها