امروز : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 27
۱۱:۵۲
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115412
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 9
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، قطب‌الدین صادقی ظهر امروز در اختتامیه نشست‌های فرهنگی ـ پژوهشی سنندج‌شناسی که در آمفی‌تئاتر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، قطب‌الدین صادقی ظهر امروز در اختتامیه نشست‌های فرهنگی ـ پژوهشی سنندج‌شناسی که در آمفی‌تئاتر مرکز آموزش و پژوهش استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از زشتی‌هایی که در فرهنگ ما وجود دارد این است که برخی افراد مدام مردم را بدهکار خود می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه هر آنچه انجام بدهیم وظیفه ما است، گفت: برای من مهم این است که انجام وظیفه درونی باشد و فعالیت‌های من ابتدا برای رضایت روح خودم است و در مرحله بعد اگر برای سایرین هم مثمرثمر باشد، خوشحال خواهم شد.

این هنرمند برجسته کردستانی خاطرنشان کرد: در صورتی که به درجه بالایی از صداقت درونی برسیم، بسیاری از مسائل درست خواهد شد.

صادقی با بیان اینکه هیچ نظامی بدون مدیران و متخصصان موفق نمی‌شود، تصریح کرد: برای من تلاش به منظور سعادت فرهنگی و حرمت هنرمندان یک وظیفه مقدس است.

وی با اشاره به اینکه بین خودم و مردم فاصله‌ای نمی‌بینم، گفت: هنرمندان در طول تاریخ جزو بزرگترین روشنفکرها بودند و روشنفکری به معنای کشف افق‌های نو، ابداع، نوآوری و آفریدن دنیای ذهنی برتر است.

این بازیگر سرشناس تئاتر و سینمای ایران روشنفکر را دارای چند ویژگی مهم دانست و با بیان اینکه در صورت نبود این شرایط، ادعای روشنفکر بودن صحیح نیست، گفت: روشنفکر باید در مکان و زمان خود زندگی کند و تشخیص بحران و کمک به مردم برای عبور از بحران از دیگر وظایف مهم روشنفکران جامعه است.

صادقی با اشاره به اینکه بحران نباید ما را نابود بلکه باید بیدارتر کند، گفت: راه‌حل‌هایی که روشنفکران بزرگتر برای جامعه پیشنهاد می‌دهند، کلان‌تر است.

انتهای پیام/79012/ق20/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار