امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۹:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115425
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
محمدحسن ابوحمزه، نویسنده کتاب دختران فیروزه‌ای و دبیر علمی سومین دوره جشنواره رسول آفتاب در گفتگو با فارس به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص این جشنواره ...

محمدحسن ابوحمزه، نویسنده کتاب دختران فیروزه‌ای و دبیر علمی سومین دوره جشنواره رسول آفتاب در گفتگو با فارس به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص این جشنواره مردمی پرداخت.

ابوحمزه با بیان اینکه رحیم مخدومی سال 90 بعد از جریانات سال 88 اولین دوره داستان فتنه را در موسسه رسول آفتاب طراحی و اجرا کرد، گفت: در آن سال من صرفا به عنوان شرکت کننده حضور داشتم. یک سری داستان کوتاه فرستادم که برگزیده و تعدادی از آنها هم چاپ شد. در جشنواره سال دوم به من پیشنهاد همکاری دادند که ترجیح دادم فقط بنویسم و در کارهای اجرایی ورودی نداشته باشم. حاصل آن جشنواره هم کتاب «دختران فیروزه‌ای» بود که حدود 35 داستان کوتاه با موضوع فتنه چاپ شد.

دبیر علمی سومین جشنواره رسول آفتاب در ادامه در خصوص سومین دوره این جشنواره مردمی گفت: سال سوم به صورت رسمی با موسسه شروع به همکاری کردیم. در آن سال دبیر علمی بودم. البته در ادامه بخش بین الملل را هم راه اندازی کردیم. چیزی حدود 500 اثر از کشورهای خارجی مانند مصر، سوریه، لبنان، عراق و حتی چند کشور اروپایی به جشنواره ارسال شد که شش برگزیده هم داشت. کارهای خوبی بودند. این اقدام باعث شد که جشنواره رونق بگیرد. امسال هم گویا دوباره بخش بین الملل فعال شده و قرار است در موضوع عکس، خاطره، کاریکاتور، داستان و فیلمنامه فعالیت کند.

ابوحمزه، سومین دوره جشنوراه مردمی «رسول آفتاب» در خصوص خروجی‌های سه دوره جشنواره ادامه داد: ماحصل جشنواره اول و دوم و سوم کتاب بود. کتاب‌های «چتر مقدس»، «عاشورای اغتشاش»، «خرابکار اجاره‌ای» و «دختران فیروزه‌ای». امسال هم قرار است که تولیدات غیرداستانی و غیرمکتوب هم داشته باشند ولی تا الان این اتفاق نیفتاده است.

وی همچنین در خصوص استفاده از تولیدات مکتوب برای استفاده در دیگر بخش‌ها افزود: کتاب «دختران فیروزه ای» که شامل 35 داستان کوتاه است با صحبت هایی که با جشنواره عمار شده در اختیار نویسنده ها و کارگردانان و فیلمنامه نویسان قرار گرفته و در حال فعالیت هستند که چند داستان از آن را به صورت اپیزودیک انتخاب و آن را در قالب فیلم به تصویر بکشند.

ابوحمزه در پایان اظهار امیدواری کرد که با همکاری بخش‌های دولتی، چهارمین دوره این جشنواره با کیفیتی قابل قبول برگزار شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها