امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۲:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115426
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
سعید الفتی مشاور وزیر ارشاد در امور ایثارگران در گفتگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پیرامون این پژوهشنامه اظهار داشت: ...

سعید الفتی مشاور وزیر ارشاد در امور ایثارگران در گفتگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پیرامون این پژوهشنامه اظهار داشت: رهبر حکیم انقلاب اسلامی فرمودند تکلیف است که همه افراد خاطراتشان را از دفاع مقدس بازگو کنند و بنویسند. از این‎رو طرح تألیف و تدوین «پژوهشنامه دفاع مقدس» را به وزیر ارشاد ارائه کردم و ایشان ضمن موافقت و حمایت بر تهیه این پژوهشنامه با عنایت بر نقش اهالی فرهنگ و هنر تأکید کردند.

وی ادامه داد: همچنان‎ که انقلاب اسلامی، متعلق به همه مردم ایران بود و به قشر و مردم خاصی اختصاص نداشت، دفاع هشت‎ساله از مرزها و کیان اسلامی هم نهضتی فراگیر در سطوح مختلف و متنوع بود. گرچه خاطرات و یادمانده‎های رزمندگان اسلام اعم از فرماندهان و رزمندگان ارتشی و سپاهی و بسیجی بخش مهمی از خاطرات ماندگار دفاع مقدس است، اما همه خاطرات تاریخ این دفاع مردانه نیست.

الفتی گفت: دفاع مقدس در مرزهایی طولانی گسترده شده بود و حضور مردم نواحی مختلف ایران از همه قشرها ازجمله اهالی فرهنگ و هنر ، هشت سال ادامه داشت. به ویژه آن‎که اهالی فرهنگ و هنر پس از دفاع مقدس نیز تمام تلاش‎های هنری خود را در جهت ماندگاری این حماسه عظیم و انتقال گفتمان و پیام آن به نسل جدید انجام دادند و ان شاءالله نیز این روی‎کرد خلاقانه‎تر تداوم خواهد یافت.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها