امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۷:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115428
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
مسعود دریس معاونت طرح و برنامه بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اعلام این ...

مسعود دریس معاونت طرح و برنامه بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اعلام این خبر گفت: این آزمون روز 12 دی ماه سال جاری همزمان با جشن آغاز امامت حضرت ولیعصر(عج) ویژه علاقه‌مندان به معارف مهدویت در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی با اشاره به محتوای نخستین آزمون سراسری معارف مهدویت افزود: این آزمون در دو بخش معارف عمومی نظیر مباحث قرآنی، حدیثی، کلامی و تاریخی مربوط به امامت و به ویژه مهدویت و در بخش ویژه شامل ادیان و مذاهب قرآن و حدیث، تاریخ و تمدن، اخلاق و تربیت، حکومت و سیاست برگزار می‌شود.

دریس با بیان اینکه این آزمون فرصتی برای محک معلومات عمومی مهدویت در میان اقشار علاقه‌مند است، ابراز داشت: سنجش میزان معلومات عمومی مهدویت در میان اقشار علاقه‌مند، ساماندهی فرایند ارزشیابی در رابطه با دانش‌پژوهان دوره‌های معارف مهدوی، بررسی میزان تأثیرگزاری دوره‌های برگزارشده معارف مهدوی، نیازسنجی آموزشی و تأمین خلاءهای آموزشی در نواحی مختلف و ایجاد انگیزه و تشویق نسبت به شرکت در آموزش‌های مهدوی از جمله اهداف برگزاری این آزمون سراسری است.

وی ادامه داد: شرکت در آزمون سراسری معارف مهدویت محدودیت خاصی ندارد و تنها برخورداری از سلامت جسمی برای حضور در جلسه آزمون و شرط حداقل 15 سال کفایت می‌کند، شرکت‌کنندگان بعد از آزمون کارنامه ارزشیابی را دریافت کرده و بعد از آن می‌توانند در دوره‌های تکمیلی شرکت کنند.

معاونت طرح و برنامه بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در پایان خاطرنشان کرد: مهلت ثبت‌نام در این آزمون تا 15 آذر ماه است و علاقه‌مندان برای ثبت‌نام می توانند فقط به صورت اینترنتی به پورتال جامع مهدویت مراجعه کنند، همچنین کارت شرکت در آزمون یک هفته مانده به برگزاری آزمون در صفحه شخصی داوطلبان در پورتال قرار می‌گیرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار