امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۰۶:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115430
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست خبری دومین دوره جایزه هنر و ادبیات محتشم ظهر امروز 6 مهرماه با حضور ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست خبری دومین دوره جایزه هنر و ادبیات محتشم ظهر امروز 6 مهرماه با حضور حجت‌الاسلام «محمدرضا حشمتی» معاون قرآنی وزیر ارشاد و «برزین ضرغامی» مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شد.

ارتقای معرفت دینی مردم مهم‌ترین هدف ما برای همکاری با این جشنواره بود

در ابتدای این نشست، حجت‌السلام حشمتی با اشاره به اهمیت پرداختن به مباحث عترت در کنار امور قرآنی، اظهار داشت: امسال برای نخستین‌بار معاونت قرآن و عترت ارشاد در برگزاری جایزه هنر و ادبیات محتشم همکاری می‌کند تا از این طریق معرفت مردم را نسبت به ائمه اطهار (ع) به ویژه نهضت عاشورا بیشتر کند.

معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد تصریح کرد: در معاونت قرآنی بخش عترت و اهل‌بیت (ع) کمتر در وظایف و چارچوب فعالیت‌های ما دیده شده بود، اما با پیشنهاد مدیرکل ارشاد استان تهران ما سعی کردیم در برگزاری جایزه هنر و ادبیات محتشم فعالیت داشته باشیم تا مباحث مذهبی را بیش از گذشته پیگیری کنیم.

وی با بیان اینکه در مرحله نخست این جشنواره تنها به بخش شعر و ادب توجه شده بود، گفت: سال گذشته جشنواره جایزه هنر و ادبیات محتشم در بخش شعر آثار فاخری را جمع‌آوری کرد، اما امسال سعی کردیم از حوزه شعر و ادب عبور کنیم و ادبیات داستانی، نقاشی، پوستر، عکاسی، نقاشی خط، نگارگری و تصویرگری را نیز به بخش‌های این جشنواره بیفزاییم.

حمایت از آثاری هنری به ویژه فیلم‌نامه‌های قرآنی

حجت‌الاسلام حشمتی با اشاره به اینکه در آثار هنری از فیلم و فیلمنامه‌های مذهبی نیز حمایت می‌کنیم، خاطرنشان کرد: هنرمندان و نویسندگان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند با مراجعه به سایت جایزه هنر و ادبیات محتشم اطلاعات بیشتری کسب کنند.

وی درباره زمان ثبت‌نام و اختتامیه این جشنواره اظهار داشت: علاقه‌مندان به شرکت در جایزه هنر و ادبیات محتشم تا پایان ماه محرم می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. همچنین داوری این جشنواره در ماه صفر به پایان می‌رسد و اختتامیه آن نیز برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام حشمتی با بیان اینکه دبیرخانه این جشنواره در استان تهران پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: معاونت امور هنری وزارت ارشاد در استان تهران موظف به دریافت آثار شده است که امیدواریم معاونت قرآنی ارشاد با برداشتن قدم‌هایی در رابطه با مباحث دینی گامی در جهت گسترش و تعمیق معرفت قرآنی برداشته باشد.

وی با اشاره به اینکه وظیفه معاونت هنری وزارت ارشاد سیاست‌گذاری در امور قرآنی و دینی است، اظهار داشت: ما سعی داریم کمتر به امور اجرایی وارد شویم، به همین جهت فعالیت‌های اجرایی را بر عهده ادارات کل گذاشته‌ایم و بیشتر به کارهای ستادی می‌پردازیم، اما در موضوع جایزه هنر و ادبیات محتشم، خلأ بسیاری احساس کردیم، به همین جهت با همکاری در انجام فعالیت‌هایی که منجر به عمق‌بخشی فعالیت‌های قرآنی می‌شود، سعی داریم در مباحث مختلف دینی ورود پیدا کنیم.

برگزاری شب‌های شعر عاشورایی در کنار برگزاری دومین دوره جایزه هنر و ادبیات محتشم

 در ادامه این نشست، برزین ضرغامی با اشاره به اهمیت این خلاقیت و فعالیت‌های قرآنی و دینی گفت: ما به دنبال نوآوری هستیم، یعنی در این جشنواره نوگرایی و توجه به موضوعات نوین از امتیاز قابل‌توجهی برخوردار است.

وی با اشاره به بخش جنبی جشنواره هنر و ادبیات محتشم گفت: برگزاری شب‌های شعر عاشورایی و همچنین نشست‌های تخصصی از بخش‌های جنبی این جشنواره به حساب می‌آید که ما سعی داریم برای هر یک از بخش‌های جشنواره یک روز خاص مراسمی برگزار کنیم تا هنرمندان مرتبط با آن رشته در اختتامیه حضور داشته باشند.

مدیرکل اداره ارشاد استان تهران افزود: در بخش شعر، هر نفر می‌تواند حداکثر سه اثر که از سال 91 به بعد سروده شده است به دبیرخانه ارسال کند؛ همچنین در بخش پایان‌نامه نیز افراد می‌توانند سه پایان‌نامه که از سال 91 به بعد دفاع شده است را برای شرکت در جشنواره بفرستند.

وی افزود: در حوزه داستان کوتاه، هنرمندان می‌توانند حداکثر سه اثر که هر کدام شامل حداکثر 300 کلمه باشد و در بخش فیلم‌نامه نیز هر هنرمند می‌تواند یک اثر 20 دقیقه‌ای به دبیرخانه ارسال کند.

انتهای پیام/م.خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها