امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۰:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115461
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 20
محمد نصیری‌حقیقت امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در پاسارگاد اظهار کرد: کارخانه‌ای که ساخت آن در رسانه‌ها به‌ عنوان کارخانه ترشیجات انتشار یافته و ...

محمد نصیری‌حقیقت امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در پاسارگاد اظهار کرد: کارخانه‌ای که ساخت آن در رسانه‌ها به‌ عنوان کارخانه ترشیجات انتشار یافته و در حریم مجموعه میراث فرهنگی پاسارگاد قرار دارد، یک کارخانه تولید رب گوجه‌فرنگی است.

رئیس اداره میراث فرهنگی پاسارگاد افزود: این واحد صنایع تبدیلی هنوز به بهره‌داری نرسیده است و ساختمان آن در حال احداث بوده و هنوز هیچ تولیدی در آن صورت نگرفته است.

نصیری ادامه داد: این کارخانه از سوی اداره میراث فرهنگی پاسارگاد هیچ‌گونه مجوزی نگرفته؛ در حالی که توسط اداره جهاد کشاورزی این شهرستان مجوز ساخت و بهره‌برداری را دریافت کرده است.

سرپرست مجموعه جهانی پاسارگاد اضافه کرد: این کارخانه با توجه به اینکه در حریم درجه ‌یک و فاصله پنج کیلومتری مجموعه میراث جهانی پاسارگاد قرا گرفته است و در این شهرستان بنا شده، مجوز ساخت را از اداره میراث فرهنگی شهرستان خرم‌بید دریافت کرده است.

نصیری ادامه داد: مجوز این کارخانه از سوی اداره جهاد کشاورزی پاسارگاد و اداره میراث فرهنگی شهرستان خرم‌بید صادر شده که این کار در نوع خود جالب است.

سرپرست پایگاه جهانی پاسارگاد گفت: نخستین اقدام عملی شکایت از این ساخت‌وساز بود که توسط واحد حقوقی سازمان انجام‌ شد اما قاضی پرونده هنوز دستور توقف این ساخت‌وساز را نداده است.

انتهای پیام/2448/ز40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها