امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۴:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115468
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 89
محمد سلیمانی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد محتوای سخنان مطرح ...

محمد سلیمانی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد محتوای سخنان مطرح شده در برنامه دیشب پایش از شبکه اول سیما، گفت: بعضی مسئولین ما حال و روزگار اقشار متوسط را درک نمی‌کنند و همواره صحبت از افزایش قیمت خودرو می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه حتی یک جمله در اظهارات یک سال اخیر بعضی مسئولان وزارت صنایع مبنی بر دفاع از حقوق مردم در برابر خودروسازان دیده نمی‌شود، گفت: بحث خودرو خیلی روشن در کمیسیون صنایع بدین‌ترتیب مطرح شده است که سال گذشته با این عنوان که نرخ ارز برای خودروسازان بالای 3500 تومان است، قیمت‌ها افزایش یافت.

سلیمانی در ادامه گفت: در سال جاری که ارز مبادله‌ای با نرخ 2500 تومان به خودروسازان داده می‌شود یعنی 40 درصد کاهش نرخ ارز تمام شده برای آنان پس آیا به همان دلیل که قیمت‌ها بالا رفت اکنون نباید پایین بیاید؟

وی با یادآوری کاهش بیش از 1000 دلاری نرخ ارز برای خودروسازان نسبت به سال گذشته خاطرنشان کرد: اگر 40 درصد کاهش برای خودروسازان در نرخ ارز نبوده است آیا 30 درصد یا 20 درصد هم کاهش هزینه نداشته‌اند تا قیمت خودروها کاهش یابد.

نماینده مردم تهران در مجلس، گفت:‌ امسال یک رقم تورم به نظر «من درآوردی» اعلام و مطرح شده است که اقلام صرفاً‌ شش درصد گران شده و در حقیقت اصلاً هیچگونه تورمی در کار نیست.

وی افزود:‌ هرچند که ما این آمارها را قبول نداریم و ایراد اساسی به آن داریم اما بالاخره رئیس دولت است که این آمارها را اعلام می‌کند. آیا این ارقام نباید در کاهش قیمت خودرو اثر داشته باشد؟‌

سلیمانی با اشاره به اینکه سال گذشته گفته می‌شد به دلیل رکود و کاهش تولید هزینه بالاسری تولید خودرو افزایش یافته است،‌ گفت: حالا که تولید خودرو طبق اعلام خودشان دو برابر شده است و از رکود خارج شده‌ایم، پس چرا هزینه سربار خودرو به میزان 50 درصد کاهش نمی‌یابد؟

وی با درخواست از خودروسازان برای ارائه فاکتورهای خرید قطعات خارجی به مردم تصریح کرد:‌ این سبب می‌شود که مردم بدانند که قطعه‌ای که 400 هزار تومان خریداری شده است چرا و چگونه یک میلیون و 200-300 هزار تومان به مردم عرضه می‌شود؟

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت:‌ این بی‌انصافی و اجحاف در حق مردم است چرا که مردم هم‌اکنون به راحتی می‌توانند بهای قطعات وارداتی را از پایگاه‌های اطلاع‌رسانی خارجی دریافت کنند و با احتساب 20 درصد گمرکی آن قیمتی را که باید برای آن بپردازند محاسبه و یقین پیدا کنند که هم‌اکنون چهار برابر توسط خودروسازان از آنان دریافت می‌شود.

وی وضعیت کنونی حاکم بر صنعت خودرو را جنگ زرگری خواند و اظهار کرد: دولت، توپ را در زمین شورای رقابت و شورای رقابت توپ را در زمین خودروساز می‌اندازد و مردم را سرکار گذاشته‌اند و آقای وزیر هم از پاسخگویی شانه خالی می‌کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: ظاهراً اراده‌ای در کار است که مقدمات آزاد شدن ورود خودروی خارجی فراهم شده و خودرو و قطعه‌ساز داخلی را به خاک سیاه بنشانند؛ ضروری است اطلاعات قطعات و خدمات خودرو بسیار روشن و در قالب جدول به مردم عرضه شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها