امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۸:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115471
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار رادیوو تلویزیون فارس، «کامران نجف‌زاده» سفیر طلایی سالمندان در حاشیه بازدید از یک مرکز نگهداری سالمندان گفت: ۶ میلیون سالمند داریم ...

به گزارش خبرنگار رادیوو تلویزیون فارس، «کامران نجف‌زاده» سفیر طلایی سالمندان در حاشیه بازدید از یک مرکز نگهداری سالمندان گفت: ۶ میلیون سالمند داریم که نزدیک به شصت درصد این سالمندان به صورت انفرادی زندگی می کنند و این یعنی با  چالش های روحی روانی فراوانی دست به گریبانند و معتقدم به همین روی نیاز آنها به برنامه های مناسب  تلویزیونی بیشتر می شود.
سفیر سالمندان افزود: تلویزیون  انرژی اش را برای کودکان و جوانان گذاشته و با نگاهی آماری به جامعه جوان ایرانی این درست است اما نباید سهم سالمندان در حوزه برنامه سازی های تلویزیونی مغفول بماند.
سفیر سالمندان تصریح کرد: گرچه برخی برنامه ها در شبکه آموزش روی سخن شان با سالمندان است اما کلاً در تلویزیون برنامه‌ها بیشتر «درباره» سالمندان ساخته می‌شود، نه «برای» آنها!سالمندان با تغییر سبک زندگی ما و پا گذاشتن به این روزگار، نه شنونده‌ای برای خاطرات و حرف‌هایشان از گذشته هست و نه خود حوصله‌ای برای گام برداشتن با امروزی‌ها دارند. سریال‌های ویژه و برنامه‌های مخصوص آنها می‌تواند کیفیت زندگی شان را دگرگون کند.
نجف‌زاده سفیر ویژه کودکان و سالمندان افزود:باید جایگاه سالمندان در برنامه ششم مشخص شودو سه شاخص امدادی، حمایتی و بیمه‌ای مورد توجه قرار گیرد و در ارائه خدمات به سالمندان به این موارد توجه شود. همچنین طرح‌های مطالعاتی لازم  برای تدوین سند راهبردی سالمندی آغاز شده و  ‌امیدواریم تا دو ماه آینده این سند آماده شود، در دستگاه‌ها و نهادهای مختلف از جمله بهزیستی، ‌وزارت کار، سازمان بازنشستگی و… سندهای مختلفی در زمینه سالمندان تصویب شده بود که دولت قصد داردتمامی این مستند‌ها را تجمیع و به صورت سندی واحد در آورد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها