امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۱:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115473
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 43
غصنفر رکن‌آبادی سفیر سابق ایران در بیروت در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در خصوص ناامنی‌های اخیر لبنان و به خصوص

غصنفر رکن‌آبادی سفیر سابق ایران در بیروت در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در خصوص ناامنی‌های اخیر لبنان و به خصوص ایجاد بی ثباتی در منطقه عرسال توسط گروه‌های تروریستی داعش و جبهه النصره گفت: عملکردی که جریان‌های تروریستی در عراق داشتند، این ادعا که عملکرد حزب‌الله باعث دخالت تروریست‌ها در لبنان شده است را باطل کرد.

سفیر سابق ایران در لبنان افزود: برخی ادعا می‌کردند که دخالت حزب‌الله در سوریه باعث حضور تروریست‌ها در لبنان شد، اما این تروریست‌ها پس از سوریه به عراق حمله کردند که این ادعا را باطل می‌کند.

وی با اشاره به عنوان اولیه برای این گروه تکفیری تروریستی که داعش نام داشت، اظهار داشت: داعش یعنی دولت اسلامی عراق و شام که منطقه شامات فراتر از سوریه است و شامل اردن، لبنان و فلسطین و حتی فراتر از آن می‌شود.

رکن‌آبادی در خصوص حضور حز‌ب‌الله در سوریه طی یکسال گذشته، گفت: آنطور که کوفی عنان نماینده وقت دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه گزارش داده، حدود 2 هزار گروه مستقل تروریستی در سوریه مشغول به جنگ هستند و حزب‌الله 2 سال پس از آنکه از همه کشورها تروریست‌ها وارد سوریه شدند به سوریه رفت تا از مردمی که در مرزهای سوریه و لبنان ساکن هستند و سوری‌های لبنانی تبار که هیچ حامی و مدافعی نداشتند، حمایت کند.

سفیر سابق ایران در لبنان با اشاره به اینکه از این افراد نه از سوی سوریه و نه از سوی لبنان هیچکس حمایت نمی‌کرد، یادآور شد: دلیل دیگر این ورود، وجود اماکن مقدسه در سوریه بود که حزب‌الله پس از 2 سال اعلام کرد که با دلایل ذکر شده وارد سوریه می‌شود.

رکن‌آبادی نزاع موجود را جنگ شیعی- سنی ندانست و خاطرنشان کرد: امروز در یک طرف جریان‌های تندرو تکفیری تروریستی وجود دارند که سوریه، عراق و لبنان را تحت تاثیر خود قرار داده‌اند و در طرف دیگر قربانیان این گروه‌ها هستند که برادران اهل سنت، شیعیان، مسیحیان، دروزی‌ها و همه انسان‌هایی هستند که این جریان‌های تروریستی تکفیری را قبول ندارند.

وی قربانیان جریان‌های تروریستی را همه مذاهب و طوایف دانست و گفت: راه افتادن جنگ طایفی کذب محض است؛ وقتی در سوریه درگیری بین داعش و جبهه النصره به عنوان دو جریان تکفیری تروریستی روی داد و در مدت 2 هفته 1500 تا 2 هزار نفر از افراد یکدیگر را کشتند، نشان داد که دعوا بر سر سلطه و حاکمیت بر یک قطعه زمین است و نه عقیده و مذهب.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها