امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115483
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از اینچئون، مسابقات چهار وزن سوم و پایانی رقابت‌های کشتی آزاد بازی‌های آسیایی از صبح امروز آغاز شده است که هر 4 نماینده ...

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از اینچئون، مسابقات چهار وزن سوم و پایانی رقابت‌های کشتی آزاد بازی‌های آسیایی از صبح امروز آغاز شده است که هر 4 نماینده کشورمان با پیروزی مقابل حریفانشان در مراحل مقدماتی جواز حضور در دیدار پایانی اوزان خود را کسب کردند تا عصر امروز برای کسب مدال طلا به مصاف حریفان بروند.

* نتایج کشتی‌گیران کشورمان در مسابقات امروز به شرح زیر است:

مسعود اسماعیل‌پور در وزن 61 کیلوگرم پس از پیروزی 11 بر یک در دور نخست مقابل جمشید کنجائف از ازبکستان، در دور دوم هم با نتیجه 7 بر 2 از سد لی سئونگ چول، نفر سوم آسیا از کره جنوبی گذشت و گام به نیمه نهایی گذاشت. وی در این مرحله نیز با نتیجه 8 بر 3 مقابل دولت نیازبیکوف، دارنده مدال برنز جهان و نفر پنجم المپیک لندن از قزاقستان به پیروزی رسید و فینالیست شد.

اسماعیل‌پور برای کسب مدال طلا با باجرانگ دارنده برنز جهان و نایب قهرمان آسیا از هند دیدار خواهد کرد. در این وزن 15 کشتی‌گیر وزن کشی کرده‌اند.

در وزن 74 کیلوگرم عزت الله اکبری پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم و مرحله یک‌چهارم نهایی با نتیجه 10بر صفر مقابل محمد اسد بات از پاکستان به پیروزی رسید و راهی نیمه‌نهایی شد. وی در این مرحله نیز با نتیجه 4 بر 3  لی سانگ‌کیو از کره‌جنوبی را شکست داد و جواز حضور در دیدار پایانی را کسب کرد. 

اکبری برای کسب مدال طلا با رشید قربان‌اف، دارنده برنز جهان و قهرمان آسیا از ازبکستان مبارزه خواهد کرد. در این وزن 14 کشتی‌گیر حضور دارند.

میثم مصطفی‌جوکار در 86 کیلوگرم در مرحله اول با نتیجه 11 بر یک مقابل ژانگ فنگ، نفر سوم آسیا از چین به برتری دست یافت و راهی یک‌چهارم نهایی شد. وی در این مرحله نیز با نتیجه 10 بر صفر از سد پاوان کومار از هند گذشت و گام به نیمه‌نهایی گذاشت. جوکار در این مرحله نیز با نتیجه 4 بر یک مقابل کیم گان یوک از کره‌جنوبی به پیروزی دست یافت و جواز حضور در فینال را کسب کرد.

وی در فینال برای کسب مدال طلا باید با نورژام بایف از قزاقستان مبارزه کند. در این وزن 16 کشتی‌گیر به روی باسکول رفته‌اند.

پرویز هادی در وزن 125 کیلوگرم در مرحله اول با نتیجه 11 بر صفر از سد دنگ ژی وی، نفر سوم آسیا و نفر پنجم رقابت‌های جهانی از چین گذشت و راهی یک‌چهارم نهایی شد. وی در دور دوم نیز با نتیجه 10 بر صفر مقابل جارگال سای‌خان، نفر دوم بازی‌های آسیایی گوانگجو از مغولستان به پیروزی دست یافت و گام به نیمه‌نهایی گذاشت. هادی در این مرحله نیز نام کونگ جین از کره جنوبی را با نتیجه 9 بر یک شکست داد و فینالیست شد. وی برای کسب مدال طلا با دولت شابان‌بای، نفر پنجم المپیک لندن و دارنده 3 مدال برنز قهرمانی آسیا از قزاقستان دیدار خواهد کرد. در این وزن 10 کشتی‌گیر حضور دارند.

فینالیست‌های 4 وزن پایانی کشتی آزاد به شرح زیر است:

61 کیلوگرم:

مسعود اسماعیل‌پور - باجرانگ (هند)

74 کیلوگرم:

عزت‌الله اکبری - رشید قربان‌اف (ازبکستان)

86 کیلوگرم:

میثم مصطفی جوکار - نورژام بایف (قزاقستان)

125 کیلوگرم:

پرویز هادی - دولت شابان‌بای (قزاقستان)

انتهای پیام/خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها