امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۱:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115521
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از نشریه «پلیتیکو»، نشریه «نیوزویک» که «فرید زکریا» از سال 1996 تا 2010 با آن همکاری می‌کرد، به ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از نشریه «پلیتیکو»، نشریه «نیوزویک» که «فرید زکریا» از سال 1996 تا 2010 با آن همکاری می‌کرد، به مخاطبان خود هشدار داده است که امکان مطالب نوشته شده توسط وی، سرقت ادبی باشد.

آقای زکریا که پیش از این هم به سرقت ادبی و کپی‌برداری مطالب متهم شده بود، این بار از سوی دو محقق در زمینه سرقت ادبی، مورد اتهام قرار گرفته است. این دو ناظر عضو وبسایت «اور بد مدیا» که خواسته‌اند نامشان فاش نشود، عنوان کرده‌اند که در ماه‌های گذشته وقت خود را صرف بررسی مطالب و یادداشت‌های آقای زکریا کرده‌اند و متوجه شده‌اند که در ده‌ها مورد، وی دست به کپی‌برداری از نوشته‌های دیگران کرده است.

در پی مطرح شدن این ادعا، نیوزویک که زکریا 10 سالی هم سردبیر بخش بین‌الملل آن بوده، در تمامی یادداشت‌هایی که از وی در سایت خود منتشر کرده، نسبت به احتمال کپی بودن مطالب هشدار داته است.

در پیام منتشر شده ذیل مطالب آقای زکریا در نیوزویک آمده است: «فرید زکریا در دوره مدیریت پیشین در نیوزویک کار می‌کرد. به مخاطبان اعلام می‌شود که نسبت به برخی مطالب وی شکایت و عنوان شده است که آن‌ها حاوی مطالبی است که مربوط به دیگران است.»

نیوزویک همچنین از مخاطبان خود خواسته است تا در صورتی که اطلاعاتی در مورد موارد دیگر کپی‌برداری احتمالی در مطالب آقای زکریا در اختیار دارند، مسئولان نشریه را در جریان بگذارند.

با وجود اتهاماتی که پیش از این هم علیه آقای زکریا مطرح شده بود، وی در حال حاضر برنامه «جی‌پی‌اس» شبکه سی‌ان‌ان را در اختیار دارد و مطالبی را نیز در نشریه‌ واشنگتن‌پست منتشر می‌کند.

مسئولان شبکه سی‌ان‌ان و روزنامه واشنگتن‌پست اتهامات مطرح‌شده علیه «فرید زکریا» را رد کرده‌اند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار