امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۷:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115535
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی‌گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با روسا و مدیران مرزبانی کشور، پرسنل ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی‌گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با روسا و مدیران مرزبانی کشور، پرسنل پلیس پیشگیری ناجا، فرماندهان گردان‌های مرزی ناجا و دانش‌آموختگان نیروی انتظامی با اشاره به گذراندن دوره بصیرت اظهار کرد: موفقیت شما مدیران امنیت کشور را در دوره بصیرت تبریک می‌گویم.

استاد حوزه علمیه قم افزود: همه انسان‌ها نمی‌توانند تاثیرات قرآن کریم را پذیرا باشند و تنها بخشی از مردم، قرآن کریم را سرلوحه و راهنمای خود قرار می‌دهند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه در زمان حیات پیامبر اکرم(ص) بسیاری از مردم از وجود ایشان استفاده کرده‌اند، گفت: در زمان حیات پیامبر اکرم(ص) برخی از نزدیکان ایشان از حضور معنوی ایشان استفاده نکردند.

آیت‌الله علوی گرگانی افزود: در مقابل افرادی از سراسر جهان شیفته پیامبر اکرم(ص) شدند و ایشان را راهنما و رهبر خود دانستند که از جمله این افراد می‌توان به ابوذر و سلمان اشاره کرد که نام خود را به این وسیله در تاریخ جاودانه کردند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه انسان‌ها دو دسته هستند، گفت: برخی از انسان‌ها تنها به فکر دنیا هستند و در فکر آخرت و جمع‌آوری اعمال صالح نیستند و در مقابل افرادی به فکر جمع‌آوری اعمال صالح و دنیای پس از مرگ هستند.

وی خاطرنشان کرد: خداوند انسان‌هایی که به فکر دنیا، آخرت و دوری از آتش جهنم هستند را بندگان خود معرفی می‌کند زیرا این افراد با استفاده از زندگی دنیوی به فکر آخرت و دوری از جهنم هستند.

آیت‌الله علوی گرگانی گفت: در زمان پیامبر اکرم(ص) برخی از انسان‌ها تنها در فکر عبادت و ستایش خداوند بودند که خداوند این افراد را مورد نکوهش قرار داد و به وسیله پیامبر اکرم(ص) به انسان‌ها یادآور شد که باید با استفاده از زندگی در دنیا به فکر آخرت خود باشند.

این مرجع تقلید قدم گذاشتن در مسیر الهی را زمینه‌ساز موفقیت انسان‌ها دانست و خاطرنشان کرد: خداوند برای سعادت و خوشبختی انسان‌ها قرآن کریم و پیامبران را به سوی انسان‌ها فرستاد تا به این وسیله در مسیر الهی و سعادت گام بردارند.

استاد حوزه علمیه قم ابراز کرد: پس از مرگ، انسان‌ها به دنیای دیگری قدم می‌گذارند تا اعمالشان مورد محاسبه قرار گیرد به نوعی در دنیا کار می‌کنند و در دنیای آخرت مزد اعمال خود را دریافت می‌کنند.

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به اینکه برخی از افراد با در دست داشتن قدرت انسان‌های مظلوم جهان را مورد ظلم خود قرار می‌دهند، گفت: افرادی که با در دست داشتن قدرت سعی در نابودی زنان و کودکان دارند مورد خشم خداوند قرار می‌گیرند.
انتهای پیام/78019/ک30/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها