امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۶:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11554
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۹
تعداد بازدید: 220
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کراچی، حزب جنبش متحده قومی به رهبری «الطاف حسین» اعلام کرد که در مجالس ملی و ایالتی ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کراچی، حزب جنبش متحده قومی به رهبری «الطاف حسین» اعلام کرد که در مجالس ملی و ایالتی در نقش اپوزیسیون ظاهر خواهد شد.

این تصمیم در کمیته هماهنگی این حزب و پس از روزها بحث و مذاکره تصویب شد.

برهمین اساس، «فیصل سبزواری» رهبر این حزب در مجلس ایالتی «سند» خواهد بود و «سردار احمد» نیز برای تصدی پست سروزیری ایالت سند در انتخابات شرکت می‌کند.

همچنین دکتر «فاروق ستار» رهبر این حزب در مجلس ملی بوده و «رشید گودل» جانشین وی خواهد بود.

حمایت حزب مردم پاکستان از دولت «خیبرپختونخواه»

در همین حال، حزب مردم پاکستان نیز اعلام کرد که از حزب «تحریک انصاف پاکستان» در تشکیل دولت ایالتی خیبرپختونخواه حمایت می‌کند.

«اورکزی» از نمایندگان این حزب در مجلس اعلام کرد که اعضای حزب مردم در پارلمان از نامزدهای حزب تحریک انصاف عمران خان حمایت می‌کنند.

با این حال، وی تصریح کرد این نمایندگان نقش اپوزیسیون را در مجلس ایفا می‌کنند.

در انتخابات پارلمانی پاکستان که 21 اردیبهشت در سراسر این کشور برگزار شد، حزب «مسلم لیگ نواز» به‌رهبری «نواز شریف» توانست بیشترین آراء را در مجلس ملی و مجلس ایالتی «پنجاب» از آن خود کند.

همچنین حزب تحریک انصاف به‌رهبری عمران خان نیز توانست با کسب کرسی‌های مجلس ایالتی خیبرپختونخواه، به‌عنوان دومین حزب بزرگ در این کشور مطرح شود و حزب مردم پاکستان نیز کرسی‌های ایالت «سند» را از آن خود کرد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها