امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۰:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115545
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به‌ گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رمضانعلی سبحانی‌فر رئیس گروه دوستی جمهوری اسلامی ایران و روسیه صبح امروز (دوشنبه) در ...

به‌ گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رمضانعلی سبحانی‌فر رئیس گروه دوستی جمهوری اسلامی ایران و روسیه صبح امروز (دوشنبه) در دیدار با لئون جاگاریان سفیر روسیه در تهران روابط دو کشور را روابطی راهبردی خواند و اظهار داشت: ظرفیت‌های فراوانی در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به ویژه روابط پارلمانی فیمابین وجود دارد و مجلس شورای اسلامی بر توسعه مناسبات میان جمهوری اسلامی ایران و روسیه تأکید دارد.

وی در ادامه با تأکید بر اهمیت گسترش همکاری‌های مشترک صنعتی و فنی میان دو کشور خاطرنشان کرد: اجرایی شدن توافقنامه های امضا شده و تسهیل در رفت و آمد تجار و بازرگانان ایرانی و روسی می‌تواند به ارتقاء سطح مناسبات فیمابین منجر شود.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و روسیه سفر قریب‌الوقوع گروه دوستی پارلمانی کشورمان به مسکو و دیدارهای مقامات عالیرتبه ایران و روسیه را نشان از عزم جدی مسئولان دو کشور در توسعه ارتباطات در زمینه های مختلف دانست.

در ادامه این دیدار جاگاریان سفیر روسیه در تهران توسعه روابط میان روسیه و ایران را خواسته مقامات عالیرتبه کشورش دانست و گفت: روابط خوب دو دولت و مجالس دو کشور قطعا به توسعه مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کمک خواهد کرد و این آمادگی در دومای روسیه وجود دارد.

جاگاریان بر رایزنی و مذاکرات مستمر رؤسای جمهور دو کشور تأکید کرد و افزود: گسترش ارتباطات سیاسی و اقتصادی میان دو دولت می تواند به برقراری صلح و ثبات در منطقه کمک کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها