امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۲۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115551
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 136
به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ...

به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در نشست شورای هماهنگی روسای مراکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی دستگاه های اجرایی گفت: دستگاه‌های جاسوسی با اشراف به تأثیرگذاری توان نرم جمهوری اسلامی در تغییر موازنه قدرت در سطح بین المللی، تلاش می‌کنند تا در حوزه های تخصصی ذیربط کشور نفوذ کنند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی اظهارداشت: اصلی‌ترین مأموریت مراکز روابط عمومی، تحقق راهبرد محوری دولت در ایجاد و ارتقاء ‌امید و نشاط مستمر در جامعه است.

وی با تبیین نقش و کارکرد انتقال پیام احسن به جامعه از منظر قرآن کریم و آموزه‌های دینی به رویکردهای رسانه‌ای و تبلیغاتی کشور در سال‌های دفاع مقدس و جایگاه بی بدیل امام خمینی (ره) در این عرصه اشاره کرد و گفت: حفظ و تقویت توان روحی و معنوی جامعه برای مقاومت در برابر ارتش تا بن دندان مسلح رژیم بعث و تحمیل شکست به صدام و حامیان منطقه ای و بین‌المللی وی، معجزه ای بود که از رهگذر بهره‌گیری هوشمندانه و مؤثر تبلیغاتی و رسانه ای حاصل شد.

شمخانی با تأکید بر ضرورت افزایش تناسب بین اقدامات گسترده و مؤثر دستگاه‌های دولتی با فعالیت‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای که برای انعکاس فعالیت‌ها انجام می شود گفت: ارزش‌افزایی در حوزه اطلاع‌رسانی و ارتباط با افکار عمومی تنها با توجه خاص به اولویت‌ها، نیازمندی‌ها و انتظارات مردم فراهم خواهد شد.
لزوم توسعه گفتمان اقتصاد مقاومتی

دبیر شورای عالی امنیت ملی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را حاصل تجربیات 35 ساله نظام جمهوری اسلامی در رویارویی با بحران‌ها و شرایط خاص اقتصادی کشور دانست و افزود: باید با عزمی ملی از مجموعه ظرفیت‌های ارتباطی شامل رسانه های عمومی، فضای مجازی، تریبونهای مذهبی، سیاسی و فرهنگی برای توسعه گفتمان اقتصاد مقاومتی به عنوان تنها مدل بومی برای رونق و توسعه اقتصادی کشور استفاده و زمینه‌های تحقق آن را فراهم کنیم.

دبیر شورای اطلاع رسانی دولت: روابط عمومی ها نقش مهمی در ایجاد امنیت روانی جامعه دارند

در ابتدای این جلسه، علیرضا معزی، دبیر شورای اطلاع‌رسانی دولت، با اشاره به اهمیت برگزاری جلسات شورای هماهنگی روسای مراکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دستگاه های اجرایی با مقامات اجرایی کشور گفت: روابط عمومی‌ها اصلی ترین حلقه وصل میان دولت، ملت و نخبگان هستند و نقش آنها در ایجاد آرامش و امنیت روانی کشور که از اصلی ترین نیازهای جامعه و خصوصا جامعه رو به توسعه ایران است بسیار حائز اهمیت است.

دبیر شورای اطلاع رسانی دولت با اشاره به اینکه متاسفانه نقش و جایگاه روابط عمومی ها در کشور هنوز آنگونه که باید مشخص و در ک نشده است به پیشرفت های تکنولوژیک و پیچیدگی های امروز روابط عمومی ها  اشاره کرده و گفت:   هرچقدر روابط عمومی ها مجهز تر به روز تر و آماده تر در صحنه ظاهر شوند موفقیت ها و دستاورهای بیشتری خواهند داشت که برکات آن در کل نسیب کشور، دولت و جامعه خواهد شد.

علیرضا معزی با اشاره به اینکه  اغلب، امنیت را یک مقوله خاص سیاسی در وضعیت بحرانی تلقی می‌کنند در حالی که امنیت را باید مقوله‌ای برای پاسداری از سرمایه های اجتماعی بدانیم، گفت: سرمایه های اجتماعی بیش از سرمایه های اقتصادی برای جوامع مدرن کارایی دارند و ما باید فضایی را برای این سرمایه های اجتماعی فراهم کنیم که این رسالت بر دوش روابط عمومی‌ها است و در واقع محوریت ایجاد شبکه اجتماعی بر عهده مراکز روابط عمومی و اطلاع رسانی است و امنیت اجتماعی از رهیافت اعتماد به دولت شکل می‌گیرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها