امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 115566
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، محمد ناظمی اردکانی پیش از ظهر امروز در بازدید از طرح‌های توسعه‌ای ثبت‌احوال در مشگین‌شهر اظهار

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، محمد ناظمی اردکانی پیش از ظهر امروز در بازدید از طرح‌های توسعه‌ای ثبت‌احوال در مشگین‌شهر اظهار کرد: آنچه که در این زمینه پیگیر آن هستیم فراگیر شدن صدور کارت ملی هوشمند در بین اقشار مختلف مردم و بین استان‌های مختلف در کشور است تا این کارت‌ها جایگزین کارت ملی فعلی شود که همچنان مردم می‌توانند از آن استفاده کنند.

وی ادامه داد: در اکثر استان‌ها صدور کارت ملی هوشمند به شکل استانی و بومی در حال انجام است و این روند تا پایان امسال تقویت شده و توسعه پیدا می‌کند.

رئیس سازمان ثبت‌احوال رویکرد جدید این سازمان را حرکت به سمت الکترونیکی کردن ارائه خدمات سجلی به مردم و کاهش برخی از فعالیت‌های وقت‌گیر و زمان‌بر اعلام کرد و افزود: سعی داریم با از بین بردن سیستم کاغذی تمام ارائه خدمات ثبت‌احوال به شکل الکترونیکی انجام شود و اهتمام این سازمان در روی آوردن به فناوری‌های جدید و توسعه‌یافته است.

ناظمی اردکانی با اشاره به تکمیل آرشیو الکترونیکی در اکثر استان‌ها و پیشرو بودن استان اردبیل در این زمینه بیان کرد: تکمیل آرشیو الکترونیکی سبب می‌شود تا مردم به راحتی بتوانند به اسناد خود بدون در نظر گرفتن محل صدور شناسنامه اقدام کرده و خدمات سجلی دریافت کنند.

این مسئول گفت: در حال حاضر ما در هیچ نقطه‌ای از کشور مشکلی از بابت ارائه خدمات سجلی به هموطنان نداریم و سعی‌مان بر این است تا همشهریان بتوانند از خدمات گسترده این سازمان استفاده کنند.

این مقام مسئول به تغییر شناسنامه‌های جدید نیز اشاره کرد و گفت: 10 میلیون جلد شناسنامه جدید صادر شده و عموم مردم می‌توانند نسبت به تعویض شناسنامه‌های قدیمی خود اقدام کنند.

ناظمی اردکانی از ثبت یک میلیون و 400 هزار ولادت و 400 هزار فوت در کشور به طور میانگین در طول سال خبر داد و یادآور شد: سالانه 800 هزار ازدواج و 150 هزار فقره طلاق در کشور به ثبت می‌رسد.

وی با اشاره به شیب نزولی ولادت در سال‌های اخیر و کاهش جمعیت در کشور افزود: ابلاغ سیاست‌های جمعیتی از سوی مقام معظم رهبری زمینه‌ای را فراهم کرده تا آرام آرام آهنگ رشد جمعیت را در کشور شاهد باشیم.

رئیس سازمان ثبت‌احوال ادامه داد: هر چند در مقطع کوتاه نمی‌توان در این زمینه آثار ملموسی را مشاهده کرد اما سعی و تلاش بر این است تا این روند به یک فرایند مثبت و رو به جلو تبدیل شده و افزایش جمعیت کشورمان را شاهد باشیم.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، ناظمی اردکانی در پایان سخنان خود تصریح کرد: امیدواریم با همکاری خوب مردم و ایجاد امکانات و زیرساخت‌های لازم و در یک فرایند 10 ساله افزایش جمعیت در کشور اتفاق بیفتد تا همه نگرانی‌ها و دغدغه‌ها در این حوزه برطرف شود.

انتهای پیام/62004/ق40/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها